O, 28.03.2023.

Trampa impīčmenta apsūdzības simboliski nogādātas Senātam

TVNET/LETA/DPA
Trampa impīčmenta apsūdzības simboliski nogādātas Senātam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

ASV Pārstāvju palātas demokrātu kongresmeņi, kas ir iecelti impīčmenta apsūdzības uzturēšanai pret ASV prezidentu Donaldu Trampu, trešdien simboliskā ceremonijā aizgāja no Pārstāvju palātas uz Senātu, nogādājot tur impīčmenta apsūdzības slēdzienu.

"Vēstījums tiks saņemts," paziņoja senators Čaks Graslijs.

Septiņi apsūdzības uzturētāji vēlreiz ieradīsies Senātā ceturtdien, lai pēc Senāta spīkera Miča Makonela uzaicinājuma oficiāli nolasītu abus impīčmenta apsūdzības pantus. 

Pēc tam Senātā ceturtdien ieradīsies ASV Augstākās tiesas galvenais tiesnesis Džons Robertss, lai dotu zvērestu pirms impīčmenta prāvas vadīšanas. Pēc tam galvenais tiesnesis pieņems visu senatoru zvērestu. 

"[Impīčmenta] prāva [Senātā] sāksies pa īstam otrdien," sacīja Makonels.

Senāts kļūs par impīčmenta tiesu trešo reizi ASV vēsturē. 

Baltais nams tiks informēts par gaidāmo prāvu, un Senāts "izsauks prezidentu atbildēt uz [apsūdzības] pantiem un nosūtīt savu advokātu", piebilda Makonels.

"Mēs šķērsosim svarīgu robežu vēsturē," paziņoja Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi, kas parakstīja apsūdzības slēdzienu.

"Mēs, veidojot šo vēsturi, veidojam progresu amerikāņu tautai," viņa piebilda. "Prezidents tiks saukts pie atbildības."

Ir gaidāms, ka impīčmenta prāva Senātā ilgs divas nedēļas.

Republikāņiem Senātā ir vairākums, tāpēc ir maz ticams, ka Kongresa augšpalāta varētu nobalsot par ASV 45.prezidenta atcelšanu no amata. Taču impīčmenta prāva var kaitēt Trampa reputācijai un negatīvi ietekmēt viņa izredzes tikt pārvēlētam prezidenta amatā novembrī.

Pelosi pagājušā gada septembra beigās nolēma sākt impīčmenta izmeklēšanu saistībā ar trauksmes cēlāja ziņojumu, ka Tramps jūlijā telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski mēģinājis viņu pierunāt sniegt informāciju par sava politiskā sāncenša Džo Baidena un viņa dēla Hantera darbību Ukrainā. Pastāv bažas, ka Tramps aizturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai izdarītu spiedienu uz Kijevu personīga politiska labuma gūšanai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu