Pk, 7.10.2022.

Krievijas parlaments premjera amatā apstiprina Putina izvirzīto Mišustinu

Papildināts
TVNET/LETA/DPA
Krievijas parlaments premjera amatā apstiprina Putina izvirzīto Mišustinu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: AFP / Scanpix

Krievijas Valsts dome ceturtdien apstiprinājusi premjerministra amatā prezidenta Vladimira Putina izvirzīto līdzšinējo Federālā nodokļu dienesta vadītāju Mihailu Mišustinu.

Valdošā partija "Vienotā Krievija" vienbalsīgi atbalstīja Mišustina kandidatūru. Pret nebalsoja neviens parlamenta apakšpalātas loceklis, lai gan komunisti balsojumā atturējās. 

53 gadus vecais Mišustins nodokļu dienestu vada kopš 2010.gada, bet pirms tam nodarbojies ar biznesu un strādājis dažādos amatos valdībā.

Kā ziņots, trešdien demisionēja premjerministra Dmitrija Medvedeva vadītā valdība.

Pēc Medvedeva teiktā, valdība atkāpusies saistībā ar Putina ierosinātajiem grozījumiem konstitūcijā, kas paredz paplašināt parlamenta pilnvaras.

Savukārt Putins paziņoja, ka nolēmis izveidot Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu, ko piedāvājis to Medvedevam.

Kritiķi jau sen tur aizdomās Putinu par ieceri saglabāt varas grožus savās rokās pēc prezidentūras beigām, un ierosinātās izmaiņas konstitūcijā, visticamāk, dos viņam šādu iespēju.

Grozījumi konstitūcijā dos iespēju Putinam ieņemt premjerministra amatu pēc 2024.gada vai kļūt par Valsts padomes vadītāju. Putins ir izteicies, ka vēlētos stiprināt šo institūciju, kam pašreiz ir padomdevēja loma.

Putins varētu kļūt arī par jaunā, uzlabotā parlamenta spīkeri.

"Visiem skaidrs, ka viss virzās uz to, lai nostādītu Putinu valdnieka lomā uz mūžu," norādījis opozīcijas politiķis Leonīds Volkovs.

Laikraksts "Kommersant" nodēvējis Putina iniciētās izmaiņas par "janvāra revolūciju" un norādījis, ka šie priekšlikumi, visticamāk, ievadīs daudz citu izmaiņu.

Saskaņā ar pašreizējo Krievijas konstitūciju viena persona drīkst ieņemt prezidenta amatu tikai divus termiņus pēc kārtas, un tas nozīmē, ka Putins 2024.gadā nevarēs kandidēt uz vēl vienu termiņu prezidenta amatā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu