ASV demonstrācijā iziet tūkstošiem līdz zobiem bruņotu ieroču aktīvistu

TVNET/REUTERS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 53
Foto: CHIP SOMODEVILLA / AFP

Tūkstošiem bruņotu ieroču entuziastu pirmdien izgāja demonstrācijā pie Virdžīnijas štata valdības ēkas, lai protestētu pret štata likumdevēju ierosinātajiem ierobežojumiem.

Pastāvēja bažas, ka mītiņā varētu izvērsties vardarbība, taču tas tika aizvadīts mierīgi, vēsta aģentūra "Reuters".

Vairāk nekā 22 000 bruņoti aktīvisti pirmdien sapulcējās pie Virdžīnijas valdības ēkas. Pēc tam, kad pie varas nāca demokrāti, likumdevēji ierosināja jaunus, stingrākus ieroču kontroles likumus. Tie paredz universālu ieroču pircēju personības pārbaudi, "brīdinājuma signālu" likumu, automātisko ieroču aizliegumu un ierobežojumu iegādāties vairāk par vienu pistoli mēnesī. Likumprojekti neattiecas uz ieročiem, kas likumīgi iegādāti pirms likumu stāšanās spēkā. 

Foto: CHIP SOMODEVILLA / AFP

Neskatoties uz varasiestāžu bažām, ka neonacisti vai citi ekstrēmisti varētu izraisīt vardarbību, demonstrācija tika aizvadīta mierīgi. Policija ziņo, ka veikts tikai viens arests - kāda 21 gadu veca sieviete tika aizturēta, kad pēc diviem brīdinājumiem nenovilka slēpošanas masku, kas aizsedza viņas seju.

"ASV! ASV! ASV!" skandēja sanākušie, daži slavināja ASV prezidentu Donaldu Trampu. Vairums protestētāju nēsāja šaujamieročus.

Ap plkst.13.00 gandrīz visi protestētāji bija izklīduši, brīvprātīgie savāca atkritumus.

Saskaņā ar policijas aplēsēm organizācijas "Virginia Citizens Defense League" organizētajā demonstrācijā piedalījās apmēram 22 000 cilvēku. Organizācija uzskata, ka ierosinātie likumprojekti ierobežo ASV konstitūcijas otrajā labojumā noteiktās tiesības nēsāt ieročus.

Foto: CHIP SOMODEVILLA / AFP

"Ja šeit notiekošais netiks apturēts, tas izplatīsies uz citiem štatiem," sacīja Terijs Horns, kurš bija ieradies no Teksasas ar diviem šaujamieročiem. "Viņi nāks pēc mūsu ieročiem citos štatos, ja neapstādināsim viņus Virdžīnijā."

Valdības ēkā svētdienas nakti pārlaida 13 studenti-aktīvisti no organizācijas "March For Our Lives", kas iestājas par stingrākiem ieroču kontroles pasākumiem. Viņi tikās ar likumdevējiem, lai izteiktu savu atbalstu stingrāku ierobežojumu pieņemšanai.

"Daudzi protestētāji, kuri atrodas ārā, tulko otro labojumu ļoti ekstrēmā veidā," norāda 20 gadus vecā Īva Līvensona, kura studē politikas zinātni Džordža Vašingtona Universitātē. "Mēs cīnāmies par veselajā saprātā balstītiem likumiem, kuri darbojas un ir efektīvi citos štatos."

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 53

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu