C, 21.09.2023.

No divu slepkavību organizēšanā apsūdzēta vīrieša vēlas piedzīt €200 000 kompensācijas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Paula Čurkste/LETA

Viens no cietušajiem krimināllietā, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par divu slepkavību organizēšanu, no apsūdzētā vēlas piedzīt 200 000 eiro.

Laikraksts "Latvijas Avīze" raksta, ka apsūdzētais lietā ir uzņēmējs Aigars Dortāns, kurš apsūdzēts divu slepkavību - spridzināšanu - organizēšanā. Plānotie noziegumi bija saistīti ar biznesa interesēm, taču līdz galam netika īstenoti, un abi vīrieši palikuši dzīvi.

Dortāns savulaik aizbraucis no Latvijas uz Krieviju, bija izsludināts meklēšanā, Latvijā esot atgriezies labprātīgi, jo gribējis sakārtot attiecības ar valsti un sabiedrību, vēstīja laikraksts. Apsūdzētais savu vainu tiesā noliedz.

Tiesu kalendārā pieejamā informācija liecina, ka Dortāna lietu Zemgales rajona tiesa Dobelē turpinās izskatīt 4.martā plkst.10. Līdz šim lietā notikušas divas tiesas sēdes.

Saskaņā ar krimināllikumu par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Sanita Grinšpone aģentūru LETA informēja, ka viens no cietušajiem kriminālprocesā pieteicis kaitējuma kompensācijas - par morālo aizskārumu 50 000 eiro apmērā un par fiziskajām ciešanām 150 000 eiro apmērā.

Savukārt apsūdzētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

"Firmas.lv" dati liecina, ka Dortānam savulaik piederējusi jau likvidētā zemnieku saimniecība "Saulīte" Balvu novadā, viņš bijis arī cita likvidētā uzņēmuma - SIA "Dažādas sistēmas" - revidents. Arī šis uzņēmums darbojās Balvos.

Vietējā laikraksta "Vaduguns" arhīvs liecina, ka Dortāna zemnieku saimniecība atbalstījusi Latgales partizānu pulka kritušo cīnītāju pieminekļa jeb "Staņislava" atjaunošanu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais