O, 21.03.2023.

Piedāvā VDD izvietot ēkā, kuru šobrīd būvē TM vajadzībām

TVNET/LETA
Piedāvā VDD izvietot ēkā, kuru šobrīd būvē TM vajadzībām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Foto: Evija Trifanova / LETA

Tieslietu ministrija (TM) ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), informējot par iespējamu alternatīvu risinājumu jaunai Valsts drošības dienesta (VDD) ēkai, proti, dienestu izvietot ēkā, kura jau šobrīd tiek būvēta ministrijas iestāžu vajadzībām, pavēstīja tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) preses sekretārs Andris Vitenburgs.

Ministrijā gan nevarēja atklāt, kura TM ēka tieši ir domāta, norādot, ka šī informācija ir klasificēta kā ierobežotas pieejamības. 

Viņš skaidroja, ka ministrijas piedāvātais risinājums ne tikai apmierinātu iedzīvotāju prasību pret koku izciršanu un par parka atjaunošanu, bet arī VDD prasību pēc jaunas ēkas un vienlaikus saprātīgu valsts budžeta līdzekļu izlietojumu. Vēstulē premjers ticis aicināts sasaukt valsts drošības dienestu vadītājus un klātienē izrunāt šo jautājumu un vienoties par racionālāko risinājumu.

Preses paziņojumā citēts Bordāns, kurš norādījis, ka konkrēta rīcība vēl nav sagaidīta, kas vedina ministru domāt, ka premjers atsakās saprast šo problēmu. Viņš norādījis, ka šis ir jautājums, kurā ir nepieciešama valdības vadītāja izlēmīga rīcība.

"Tā vietā tiek vainoti attīstītāji, kuri tajā rajonā nav domājuši par zaļumiem, un Rīgas dome, kura nav nekad domājusi par "Marss" velotreka vietu kā zaļo zonu. Daļa taisnības tur patiešām ir, taču šai valdībai ir iespēja visu vērst par labu un izvietot VDD ēkā, kura jau šobrīd tiek būvēta TM iestāžu vajadzībām un kura atbilst vides aizsardzības prasībām un NATO augstākajiem standartiem attiecībā uz infrastruktūras kvalitāti un drošību," citēts Bordāns.

Bordāns arī paudis pieļāvumu, ka rezonansi sabiedrībā minētais jautājums izsaucis tādēļ, ka "viss ticis darīts zem zīmoga "slepeni"". Attiecīgi ministrs atzīmējis, ka, viņa ieskatā, šādā veidā ir iespējams piesegt "neizdarības vai nevēlēšanos kaut ko darīt".

"Šajā jautājumā Kariņa kungs turpina Kučinska kunga iesākto. Manā ieskatā būvniecības kopējā tāme nedrīkst būt noslepenota. Problēma ir tā, ka Kariņa kunga komandā, kuru veido bijušie ierēdņi, nav cilvēku, kuri orientētos šajos jautājumos. Šis jautājums kalpoja par mūsu nesaskaņu cēloni pērn vasarā, un diemžēl mēs atkal pie tā esam nonākuši," uzsvēris Bordāns.

Foto: Evija Trifanova / LETA

Jau vēstīts, ka Rīgā, bijušā velotreka "Marss" vietā, plānots būvēt jaunu ēku VDD, tādējādi, visticamāk, nebūs lemts piepildīties VEF rajona nekustamo īpašumu attīstītāju un iedzīvotāju iecerei šajā teritorijā izveidot parku.

Lēmums par jaunas VDD ēkas celšanu šajā vietā pieņemts 2017.gadā, bet šogad tikšot sākta būvniecība.

Ministru kabinets jau 2008.gadā esot pieņēmis lēmumu par jaunas ēkas būvniecības nepieciešamību VDD vajadzībām, taču 2009.gadā saistībā ar vispārējo finanšu krīzi ēkas būvniecība tika atlikta uz vēlāku laiku.

Tikmēr Saeimā nesen tika iesniegta sabiedriskā iniciatīva "Palīdzi novērst ilggadīgu koku izciršanu un izveidot parku bijušā velotreka "Marss" vietā".

Mēneša laikā Teikas apkaimes biedrībai, Rīgas apkaimju aliansei, biedrībai "Pilsēta cilvēkiem" un inovāciju kustībai "Vefresh" izdevies savākt vairāk nekā 15 500 iedzīvotāju parakstu, no kuriem 4278 ir fiziski paraksti, savukārt pārējie - digitālie paraksti platformā "Manabalss.lv". Parakstu vākšana tikusi sākta, "lai nepieļautu vairāku desmitu ilggadīgu koku izciršanu un atjaunotu publisku zaļo zonu bijušajā velotreka "Marss" teritorijā".

Foto: Bijušā velotreka "Marss" teritorija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu