Trampa impīčmenta prāva: advokāti izklāstījuši savus argumentus

TVNET/LETA/BBC
Trampa impīčmenta prāva: advokāti izklāstījuši savus argumentus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Donalds Tramps
Donalds Tramps Foto: AFP/SCANPIX

ASV prezidenta Donalda Trampa advokāti otrdien pabeiguši izklāstīt savus argumentus impīčmenta prāvā Senātā, kur tagad sāksies jautājumu uzdošanas daļa.

Trampa advokāti izmantoja tikai pusi no tiem atvēlētajām 24 stundām trīs dienu laikā, turpretī apsūdzības uzturētāji izmantoja visu tiem atvēlēto laiku.

Ceturtdien un piektdien Senātā abas puses iesniegs jautājumus  ASV Augstākās tiesas galvenajam tiesnesim Džonam Robertsam, kurš tos nolasīs.

Piektdien arī paredzēts balsojums par to, vai izsaukt lieciniekus.

Demokrāti vēlas liecinieku uzklausīšanu, un, lai to panāktu, viņiem nepieciešams vismaz četru republikāņu senatoru atbalsts.

Jautājums par lieciniekiem, pret kuru uzklausīšanu iebilst republikāņi, aktualizējies pēc mediju ziņotā, ka bijušais Trampa nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons savā jaunajā grāmatā apsūdz Trampu, ka viņš aizturējis militāro palīdzību Ukrainai nolūkā gūt sev politisku labumu.

Tramps impīčmenta prāvā tiek apsūdzēts par varas ļaunprātīgu izmantošanu un šķēršļu likšanu Kongresam. Šīs apsūdzības tika izvirzītas saistībā ar trauksmes cēlāja ziņojumu, ka Tramps jūlijā telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski mēģinājis viņu pierunāt sniegt informāciju par sava politiskā sāncenša Džo Baidena un viņa dēla Hantera darbību Ukrainā. Pastāv bažas, ka Tramps aizturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai izdarītu spiedienu uz Kijevu personīga politiska labuma gūšanai.

Mediju ziņotais par to, kas būs lasāms Boltona grāmatā, pastiprinājis demokrātu prasību, lai impīčmenta prāvā tiktu uzklausīti arī liecinieki.

ASV mediji otrdien vēstīja, ka Senāta republikāņu vairākuma līderis Mičs Makonels saviem kolēģiem slēgtā sēdē sacījis, ka pēc Boltona gaidāmās grāmatas satura nonākšanas atklātībā Republikāņu partijai pašreiz vairs nepietiek balsu, lai novērstu liecinieku izsaukšanu. Taču Makonels paudis pārliecību, ka līdz nedēļas beigām būs izdevies pārliecināt republikāņu senatorus, lai viņi balsotu pret liecinieku uzklausīšanu.

Tramps noliedz viņam izvirzītās apsūdzības, un republikāņi apgalvo, ka neviens tiešais liecinieks līdz šim nav apgalvojis, ka Tramps būtu apturējis palīdzību personīga politiska labuma gūšanai.

Boltona grāmatas saturs, kuru ieskicējuši ASV mediji, šo republikāņu apgalvojumu atspēkotu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu