T, 27.09.2023.

Ķīnas izlūkdienesti meklē mērķus Lietuvā, izmantojot "LinkedIn"

LETA/BNS
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: AP/Scanpix

Ķīnas izlūkdienesti meklē mērķus Lietuvā, izmantojot profesionāļiem domāto sociālo tīklu "LinkedIn", teikts otrdien publiskotā Lietuvas specdienestu ikgadējā ziņojumā.

"Ķīnas izlūkdienesti izmanto "LinkedIn", lai veidotu kontaktus ar izvēlētiem mērķiem ārzemēs vervēšanas operāciju agrīnajās stadijās," teikts Valsts drošības departamenta (SSD) un militārā izlūkdienesta - Aizsardzības ministrijas Otrā operatīvo dienestu departamenta - 2020.gada ziņojumā par draudiem Lietuvas nacionālajai drošībai.

"Ierastākie mērķi ir civildienesta ierēdņi, informācijas tehnoloģiju speciālisti, aizsardzības sektora darbinieki, zinātnieki, un eksperti daudzās citās jomās," teikts ziņojumā.

Potenciālie mērķi parasti saņem piedāvājumus kļūt par konsultantiem, ielūgumus uz Ķīnu, kur "visi izdevumi tiek apmaksāti", un lūgumus sniegt par samaksu analītisku vērtējumu par tendencēm ārvalstī, kā arī publiskas un nepubliskas politiskas vai militāras informācijas kopsavilkumus.

Kontakti pēc tam tiek īstenoti ar mobilajām lietotnēm vai pa e-pastu, līdz "mērķis" tiek iesaistīts spiegošanas darbībās, teikts ziņojumā.

"Tūkstošiem "LinkedIn" lietotāju visā pasaulē ir saņēmuši piedāvājumus no fiktīvām Ķīnas kompānijām, kas tiek izmantotas par aizsegu Ķīnas izlūkdienestiem, kļūt par šo kompāniju konsultantiem vai darbiniekiem. Šādas Ķīnas izlūkdienestu darbības tika identificētas arī Lietuvā."

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais