Krievija bloķē ANO rezolūcijas projektu par Lībiju

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 7
Foto: Reuters/ScanPix

Krievija trešdien nobloķējusi ANO rezolūcijas projektu par Lībiju, jo dokumentā minēts vārds "algotņi", ziņo diplomāti.

"Rezolūcijā ir dažas nodaļas, kas rada bažas," žurnālistiem pēc Drošības padomes sēdes norādīja Krievijas vēstnieks ANO Vasilijs Ņebenzja.

"Mēs nolēmām turpināt mūsu diskusijas ar citiem," viņš piebilda.

Krievija ir apturējusi apstiprināšanas procesu, kas būtu ļāvis sarīkot balsojumu par rezolūcijas projektu ceturtdien vai piektdien.

Lielbritānijas izstrādātajā rezolūcijas projektā paustas "bažas par algotņu augošo iesaistīšanos Lībijā".

Krievija vēlas, lai vārds "algotņi" tiktu aizstāts ar vārdu salikumu "ārvalstu teroristu kaujinieki".

Maskava tiek turēta aizdomās par tūkstošiem algotņu nosūtīšanu uz Lībiju no privātās Krievijas drošības kompānijas "Vagner", lai atbalstītu ietekmīgo Lībijas komandieri Halifu Haftaru, kura spēki kontrolē lielu daļu no Lībijas dienvidiem un austrumiem.

Kopš 2011.gada, kad NATO atbalstītās sacelšanās gaitā tika gāzts un nogalināts ilggadējais diktators Muammars Kadafi, Lībijā valda haoss. Uz kontroli pretendē divas konkurējošas valdības un daudzi kaujinieku grupējumi.

Tripoles valdību atzīst ANO un atbalsta Turcija un Katara, bet Haftara atbalstīto Tubrukas valdību atbalsta Ēģipte, Saūda Arābija un Apvienotie Arābu Emirāti (AAE).

"Sarunas turpinās," pavēstīja Lielbritānijas vēstniece ANO Kārena Pīrsa, norādot, ka Lielbritānija vēlas pēc iespējas lielāku vienotību rezolūcijas jautājumā.

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs pieprasīs balsojumu par rezolūcijas projektu cik drīz vien iespējams, sacīja Pīrsa, atgādinot visām pusēm, ka pagājušas divarpus nedēļas kopš Lībijai veltītā starptautiskā samita, kas 19.janvārī notika Berlīnē.

ANO Drošības padome nav spējusi pieņemt rezolūciju pēdējos desmit mēnešus, kamēr Lībijā Haftra spēki izvērta uzbrukumu Tripolei.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 7

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais