Ford izdomājuši inovatīvu metodi, kas novērsīs riteņu zādzības
Talkā nāk 3D drukas tehnoloģijas

FOTO: скриншот видео

Ne vienu vien automašīnas īpašnieku skarbajā realitātē pēc siltā gultiņā pavadītas nakts ir atgriezis fakts, ka viņa spēkratam tumsas aizsegā ir nozagti riteņi. 

No rīta attapties pie auto, kurš akurāti nolikts uz ķieģeļiem, jo riteņi devušies nezināmā virzienā, ir viens no katra auto īpašnieka ļaunākajiem murgiem.

Lai šādas situācijas nebūtu jāpiedzīvo, Ford vismaz savu automobiļu pircējiem plāno piedāvāt unikālas drošības skrūves un uzgriežņus, kas veidoti pēc īpašnieka balss parauga. 

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Ford uzskata, ka pašu automobiļu drošība pēdējā laikā kļūst aizvien labāka, tādēļ zagļi savas prasmes un uzmanību novirza uz auto detaļām, kam viegli piekļūt, piemēram, riteņiem.  

Tā kā problēma pastāv jau sen, sen tiek piedāvātas arī tā dēvētās drošības skrūves, ko var atskrūvēt tikai ar saderīgu atslēgu. Šī sistēma gan nav perfekta, jo atslēgas ir zināmā mērā standartizētas, tādēļ'tās samērā viegli var piemeklēt. 

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Apzinoties šo problēmu, Ford inženieri ir izdomājuši metodi, kas riteņus pasargās pat no pieredzējušākajiem, rūdītākajiem zagļiem.

Inovatīvā tehnoloģija paredz izgatavot unikālus uzgriežņus un atslēgtas, par pamatu ņemot auto īpašnieka balss tembra paraugu, kas savukārt iegūts no vismaz sekundi ilga balss ieraksta. Kad tas iegūts uzgrieznis un atslēga tiek izgatavoti 3D drukas iekārtā, izmantojot nerūsējošo tēraudu. Tā kā uzgrieznis un atslēga tiek drukāti kā viena detaļa un tikai pēcāk tiek atdalīti, to kopēšana ir neiespējama.

Uz augšu
Back