Ušakovs rosinās no GKR izstājušos politiķus iekļaut "Saskaņas" RD vēlēšanu sarakstā

Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Ilggadējais Rīgas domes priekšsēdētājs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (S) rosinās no partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) aizgājušos politiķus iekļaut politiskā spēka "Saskaņa" pašvaldības ārkārtas vēlēšanu sarakstā.

Ušakovs sacīja, ka trešdien, 26.februārī, viņš "Saskaņas" valdei prezentēs sagatavoto vēlēšanu saraksta melnrakstu. Tajā tiks iekļauti arī pieci no sešiem no GKR aizgājušajiem politiķiem - Eiženiju Aldermani, Irinu Vinniku, Igoru Solomatinu, Andreju Kameņecki un Vjačeslavu Stepaņenko.

Politiķis atgādināja, ka ar minētajiem politiķiem viņš ir ilgstoši strādājis vienā komandā Rīgas domes koalīcijā, kā arī no viena saraksta startējis pašvaldības vēlēšanās.

Viņaprāt, minētie politiķi ir pierādījuši sevi darbā, tostarp strādājot vienā blokā ar "Saskaņas" deputātiem.

Arī "Saskaņas" līderis Jānis Urbanovičs aģentūrai LETA atzina, ka viņš būtu gatavs politiskajā spēkā pieņemt no GKR izstājušos politiķus.

Tikmēr GKR pametušie politiķi šodien preses konferencē bija izvairīgi, runājot par iespējamo pievienošanos "Saskaņas" vēlēšanu sarakstam. Politiķi gan atzinīgi izteicās par abu politisko spēku līdzšinējo sadarbību pašvaldībā, piebilstot, ka abas partijas būtu varējušas turpināt savstarpējo sadarbību. Bijušie GKR biedri norādīja, ka jautājums par pievienošanos kādam politiskajam spējam esot "rītdienas un parītdienas jautājums".

GKR un "Saskaņa" ir ilggadēji partneri Rīgas domē, vairākos sasaukumos veidojot domes koalīciju. 

Kā ziņots, no GKR izstājušies seši politiskā spēka valdes locekļi, tajā skaitā pieci Rīgas domes deputāti.

Kā paziņojumā medijiem norādīja Stepaņenko, šāds lēmums pieņemts, protestējot pret Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) patvaļu un politiskās uzvedības stilu.

Uz augšu
Back