Ģirģens: Eiropa ir iespējamas migrācijas krīzes priekšvakarā

Министр внутренних дел Сандис Гиргенс FOTO: Государственная канцелярия

Eiropa patlaban ir iespējamas migrācijas krīzes priekšvakarā, savukārt Latvija ir gatava Grieķijai robežapsardzības stiprināšanai nosūtīt papildu mobilās videonovērošanas kompleksu un apkalpi, norāda Latvijas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Trešdien notika Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru padomes ārkārtas sanāksme par pašreizējo situāciju uz Grieķijas-Turcijas un Bulgārijas-Turcijas robežām.

ES padomes sanāksmes laikā visas dalībvalstis, Eiropas Komisija un ES aģentūras ir vienojušās par gatavību stiprināt savu atbalstu apgabaliem, kuri ir pakļauti migrācijas spiedienam, tostarp izmantojot ES robežapsardzības aģentūra "Frontex" ātro robežu intervenci un papildu tehnisko palīdzību.

Apzinoties nākotnes riskus, Ģirģens arvien vairāk uzsver nepieciešamību likt uzsvaru uz Latvijas tiesībsargājošo iestāžu stiprināšanu.

"Eiropa ir iespējamas migrācijas krīzes priekšvakarā. Latvija un Baltijas valstis kopumā ir kā paradīze uz pasaules un Eiropas drošības risku fona: nelegālā imigrācija, terorisma draudi. Nevienam vairs nav noslēpums, ka no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas Eiropā ieplūst bēgļu vilnis, kuru vidū atrodas arī teroristiskās organizācijas "Daesh" kaujinieki," norāda ministrs.

Ģirģens uzskata, ka Latvijas iedzīvotājiem, parlamentam un valdībai vajadzētu novērtēt iekšlietu sistēmas darbinieku pašaizliedzīgo darbu un rast risinājumus tiesībsargājošo, drošības, migrācijas iestāžu un atbalsta personāla kapacitātes stiprināšanai.

Iekšlietu ministrs atzīmē, ka Iekšlietu sistēmas kapacitāte nav pietiekama, lai vienlaicīgi ar ierobežotiem resursiem sargātu Latvijas iedzīvotāju intereses divās frontēs - nacionālajā un Eiropas līmenī. Šobrīd Grieķijā Eiropas Savienības (ES) robežapsardzības aģentūras "Frontex" īstenotajās aktivitātēs atrodas 26 Valsts robežsardzes amatpersonas, divas Valsts policijas (VP) amatpersonas, divi dienesta suņi, kuģis, kuteris un divas nomas apvidus automašīnas. Papildus jau esošajam iekšlietu kontingentam "Frontex" īstenotajās aktivitātēs Latvija ir gatava atbalstīt Grieķiju, nosūtot robežapsardzības stiprināšanai papildus mobilās videonovērošanas kompleksu un apkalpi.

"Nav iespējams ilgstoši izlikties un ignorēt iekšlietu sistēmas trauksmes signālus. Ja vēlamies arī turpmāk dzīvot drošā valstī, atbildīga politika pieprasa izdarīt no mums atkarīgus mājas darbus iekšējās drošības stiprināšanai. Ka iekšlietu ministrs izsaku lielu pateicību visiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem, kuri pašaizliedzīgi nodrošina Latvijas un Eiropas drošības un robežas apsardzību," turpina ministrs.

Kopš Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans pagājušajā nedēļā paziņoja, ka migrantiem, kas vēlas doties uz Eiropu, tiks atļauts šķērsot robežu, pie Turcijas robežas ar Grieķiju sapulcējušies tūkstošiem migrantu.

Migrantu pieplūdums ir raisījis asociācijas ar 2015.gadu, kad Eiropā ieplūda miljoniem bēgļu un nelegālo migrantu, no kuriem daudzi bija no pilsoņkara plosītās Sīrijas.

Uz augšu
Back