T, 17.08.2022.

Jau ceturto gadu noticis Sieviešu solidaritātes gājiens

Egoiste
Jau ceturto gadu noticis Sieviešu solidaritātes gājiens
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Jau ceturto gadu noticis Sieviešu solidaritātes gājiens
Jau ceturto gadu noticis Sieviešu solidaritātes gājiens Foto: Mārtiņš Otto, TVNET

Jau ceturto gadu Rīgā 8.martā notika Sieviešu solidaritātes gājiens, kura mērķis bija aicināt uz rīcību, jo mēs zinām - vardarbībai patīk klusums.

GALERIJA: Sieviešu solidaritātes gājiens

Vardarbībai ir daudz un dažādas sejas

Tā noris tepat, mums blakus, dažreiz pat mūsu mājās, taču mēs to izvēlamies nepazīt. Mobings Latvijas skolās ir pielīdzināms epidēmijai. No vardarbības ģimenē cieš katra trešā sieviete. Katra piektā sieviete ir cietusi no bijušā partnera vajāšanas. Vairāk nekā puse sieviešu ir piedzīvojušas seksuālu uzmākšanos. Mēs slēpjam piedzīvoto, jo mums ir kauns un mēs par to jūtamies vainīgas. Mēs pārmetam sievietēm, kas cieš no vardarbības, jo vardarbīgais vīrietis ir bijusi viņu izvēle. Policija joprojām nesaskata iespēju sodīt personas, kas sabiedriskajā transportā apgrābsta gados jaunas sievietes un meitenes.

Kad sākas vardarbība? Tad, kad vecāki tevi noper, jo viņus jaunībā pēra un viņi "izauga par cilvēkiem"? Vai tad, kad tev bija bailes iet mājās, jo vecāki kaujas? Tad, kad skolā tevi emocionāli un fiziski ietekmēja? Un, kas ir vardarbība? Salauzta roka, uzsists zilums vai dzīve bailēs?

Šogad, ejot gājienā, mēs vēlamies aicināt ikvienu izvēlēties neklusēt, bet iesaistīties un rīkoties. Gadījumos, kad ir aizdomas par vardarbību, mēs aicinām runāt ar cietušo, pavaicāt, vai nav nepieciešama palīdzība. Situācijās, kur ir acīmredzama vardarbība, aicinām zvanīt policijai un atgādinām, - lai vērstos pret varmāku iesniegumu policijai varat rakstīt arī jūs bez cietušā piekrišanas.

Izvēlies neklusēt, jo vardarbībai patīk klusums!

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu