S, 13.08.2022.

Makrons nosauc robežu slēgšanu ar Itāliju par "sliktu lēmumu"

LETA/AFP
Makrons nosauc robežu slēgšanu ar Itāliju par "sliktu lēmumu"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Francijas prezidents Emanuels Makrons.
Francijas prezidents Emanuels Makrons. Foto: SEBASTIEN BOZON/POOL

Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien paziņoja, ka Slovēnija un Austrija ir pieņēmušas "sliktus lēmumus", slēdzot robežu vai pārtraucot satiksmi ar kaimiņvalsti Itāliju jaunā koronavīrusa dēļ.

"Es tiešām uzskatu, ka tie ir slikti lēmumi," Makrons sacīja pēc krīzes sarunām ar citiem ES līderiem par šo vīrusu, kas tika rīkotas ar videokonferences starpniecību.

Slovēnija otrdien paziņoja, ka slēgs savu 232 kilometrus garo robežu ar Itāliju, kas ir jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 vissmagāk skartā valsts pēc Ķīnas. Austrija deva rīkojumu apturēt aviosatiksmi un dzelzceļa satiksmi ar Itāliju.

Makrons sacīja, ka Francijai, kurai ir gara robeža ar Itāliju, vēl nav vajadzības veikt tik stingrus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai kā Itālijai vai Ķīnai.

"Šodien Francijai nav vajadzības iet tālāk par to, ko mēs esam noteikuši (..) mēs veicam pienācīgus pasākumus," teica Makrons.

"Ja rīt vai parīt būtu iemesls" veikt stingrākus pasākumus, "mēs tos veiktu", piebilda Makrons.

Viņš sacīja, ka "nesamērīgu pasākumu" veikšana laikā, kad Francija ir "tikai krīzes sākumā", būtu "kontrproduktīva".

Francijas prezidents uzsvēra, ka ir "daudz efektīvāk" veikt vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus skartajos reģionos.

Jau ziņots, ka inficēšanās gadījumu skaits ar jauno koronavīrusu Itālijā ir pārsniedzis 10 000, diennakts laikā pieaugot no 9172 līdz 10 149.

Tikmēr no Covid-19 mirušo pacientu skaits Itālijā pieaudzis par 168, sasniedzot 631. Tas ir augstākais diennakts laikā mirušo skaits, kādu Itālija pieredzējusi kopš epidēmijas sākuma.

GALERIJA: Koronavīrusa uzliesmojums Itālijā

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu