Vienkāršs veids, kā pārvarēt izolācijas stresu

FOTO: Unsplash

Lai gan sociālie tīkli patlaban ir pārpildīti ar dažādiem jokiem par izolāciju, tomēr vairumam ilgstoša pavadīšana noslēgtībā rada uztraukumu. Lūk, kā no tā atbrīvoties. 

Efektīvākais līdzeklis pret stresu un nervozitāti, kas rodas, ilgstoši pavadot laiku četrās sienās, ir izkustēšanās, raksta portāls "Postimees Rus". Brīdī, kad jūti nemieru, satraukumu vai piezogamies aizkaitinātību, paņem īsu vingrošanas pārtraukumu. 

Palēkā, ja tas ir iespējams, uztaisi pietupienus vai "presītes" un atkal ķeries pie darba. Pat īsas fiziskās aktivitātes veicinās endorfīnu jeb laimes hormonu izdalīšanos, kas pēcāk nomierinās prātu un uzlabos koncentrēšanās spēju. 

Tāpat lielisks palīgs ir meditācija. Ja sarežģītu darba uzdevumu izpildes laikā rodas grūtības turpināt darbu, apsēdies kādā ērtā krēslā vai apgulies gultā, uzliec austiņas un ieslēdz kādu nomierinošu dziesmu vai arī aizver acis un trīs minūtes atslābinies, baudot klusumu. Meditācijas laikā radi iedomu plānu, kā tiksi galā ar nākamo uzdevumu, un saliec to pa "plauktiņiem". Trīs minūtes ir optimāls laiks, lai radītu stratēģiju uzdevuma paveikšanai un vienlaikus apslāpētu sakāpinātas emocijas.  

Uz augšu