Pk, 19.08.2022.

"Z-Towers" būveksperts apstrīdējis lēmumu par būvprakses sertifikāta apturēšanu

TVNET/LETA
"Z-Towers" būveksperts apstrīdējis lēmumu par būvprakses sertifikāta apturēšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Daudzfunkcionālais komplekss "Z-Towers" un daudzstāvu dzīvojamo ēku "Filozofu rezidence" komplekss.
Daudzfunkcionālais komplekss "Z-Towers" un daudzstāvu dzīvojamo ēku "Filozofu rezidence" komplekss. Foto: Edijs Pālens/LETA

Pārdaugavā uzbūvētā kompleksa "Z-Towers" būvekspertīzes veicējs Artis Dzirkalis apstrīdējis Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) lēmumu par viņam piešķirtā būvprakses sertifikāta apturēšanu, informēja Dzirkaļa pārstāvji.

Iesniegumā Dzirkalis norāda, ka BVKB lēmums ir nepamatots, prettiesisks un tas tiek apstrīdēts pilnībā.

Par lēmuma nepamatotību liecinot virkne faktu, tostarp lietas attiecināšana uz atšķirīgu apstākļu tiesu praksi, lēmuma pamatošana ar subjektīviem ieskatiem, nevis objektīvi pastāvošu normatīvo regulējumu, nepamatota rīcība, kas ir pretrunā Sūdzību komisijas lēmumam u.c.

"Iesniegumā apkopotie fakti norāda uz to, ka BVKB pieņemtais lēmums par Dzirkaļa veikto ekspertīzi būvju kompleksā "Z Towers" ir pilnībā nepamatots un izgaismo būvniecības normatīvā regulējuma nepilnības. BVKB lēmums neapstrīd Dzirkaļa ekspertīzes atzinumu par "Z Towers" būvkonstrukciju drošumu un atbilstību projektam, bet tikai ekspertīzes veikšanā izvēlēto metodiku un tās dokumentēšanu," norādīja Dzirkaļa pārstāvji. 

Tāpat Dzirkalis vērsis uzmanību uz to, ka Rīgas pilsētas būvvalde 2020.gada 10.janvārī ēku ir pieņēmusi ekspluatācijā un atzinusi, ka iesniegtie dokumenti ir saprotami, dokumenti satur normatīvos noteikto informācijas kopumu un nav šaubu par to autentiskumu, kā arī satura kvalitāti. Nav iespējama situācija, kad institūcija, kas pilda būvvaldes funkcijas, pieņem ēku ekspluatācijā uz dokumenta pamata, kura saturs tai nešķiet pietiekami pamatots. 

Saņemtais iesniegums BVKB ir jāizskata līdz šā gada 13.aprīlim.

Jau ziņots, ka BVKB apturējis Dzirkaļa sertifikātu ēku ekspertīžu veikšanā.

No Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) datiem izriet, šogad 20.februārī BVKB apturējis 2016.gada martā Dzirkalim izsniegto sertifikātu ēku ekspertīžu veikšanā, kā pamatojumu minot "būvspeciālista profesionālās darbības pārkāpumu".

BVKB informēja aģentūru LETA, ka lēmums apturēt sertifikātu ir saistīts ar daudzfunkcionālā kompleksa "Z-Towers" ekspertīzi. Lēmums pieņemts par būvspeciālista profesionālās darbības pārkāpumiem ekspertīzes veikšanas gaitas dokumentēšanā un nepietiekami pamatota ekspertīzes atzinuma sagatavošanā. Par minētajiem pārkāpumiem normatīvais regulējums paredz atbildību - būvspeciālista sertifikāta darbības apturēšanu uz laiku.

Tāpat vēstīts, ka Rīgas pilsētas būvvalde 10.janvārī pieņēma ekspluatācijā Pārdaugavā uzslieto "Z-Towers" augstceltni. 

"Z-Towers" kompleksa kopējā platība ir ap 90 000 kvadrātmetru - tajā paredzēti dzīvokļi un biroju platības, savukārt ēkas pirmajos piecos stāvos, kas savieno abus torņus, ieplānoti restorāni, telpas konferenču zālēm, kafejnīcas, tirdzniecības platības. Paredzēts arī fitnesa centrs un 25 metru baseins ar relaksācijas un SPA zonu. Kompleksa četru līmeņu autostāvvietā varēs novietot vairāk nekā 700 automašīnas, kā arī izvietots elektrisko automašīnu uzlādes punkts. 

Projekta attīstītājs ir AS "Towers Construction Management".

Viens no BVKB kā sertificēšanas iestādes uzdevumiem ir ne tikai sertificēt būvekspertus, bet arī veikt viņu patstāvīgās prakses uzraudzību. Uzraudzības ietvaros BVKB izvērtē saņemtās sūdzības vai informāciju par būvspeciālista profesionālās darbības pārkāpumiem, kā arī konkrētā eksperta sagatavotā atzinuma pamatotību un atbilstību normatīvu prasībām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu