Pavasara tīrīšana: uzlabojumi guļamistabā, kas nemaksās vairāk par 10 €

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Publicitātes foto

Laikā, kad daudzi pavada vairāk laika mājās, ir viegli pamanīt sīkas nepilnības. Interjera dizainere Dagne Bērziņa iesaka, kā brīvākā brīdī atsvaidzināt guļamistabu, lieki netērējoties.

“Cilvēki parasti atvēl visvairāk līdzekļu to mājokļa telpu remontam un iekārtojumam, kuras varētu uzskatīt par reprezentatīvām, kā, piemēram, dzīvojamā istaba. Guļamistabu vērtējam kā tīri praktisku vajadzību, tāpēc pievēršam tai daudz mazāk uzmanības un nevēlamies tērēties. Nereti guļamistabā nonāk vecās mēbeles no citām istabām. Biežāk pieļautās kļūdas to interjerā ir pārāk mazas mēbeles, pārāk daudz dažādu rakstu un krāsu vienuviet un nepraktiski izmantota vieta pie sienām,” saka Dagne.

“79 % Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka varētu ieguldīt miega kvalitātes uzlabošanā līdz 200 €, taču uzskata, ka ir nepieciešamas lielākas investīcijas. Es uzskatu, ka labu efektu var panākt arī par nelielu naudu.“

IKEA interjera dizainere, kura pārveidojusi guļamistabu laulātam pārim no Jelgavas, dalās idejās, kā atrisināt biežāk sastopamās problēmas guļamistabas interjerā un kā panākt labāku kārtību, iztērējot pavisam nedaudz.

Foto: Publicitātes foto

Guļamistabas uzlabojumi par 0 €:

Atbrīvo vietu 

Kritiski izvērtē drēbju skapja saturu un pavaicā sev – cik daudzas no šīm lietām lieto regulāri? Atbrīvošanās no liekā neprasa nekādus finansiālus ieguldījumus; ķeries klāt, sašķiro, atdod vai ziedo.

Guļamistabas uzlabojumi līdz 5 €:

Kastes

Tās noder vienmēr. Šķirojot apģērbu, tās var viegli izņemt, un pēcāk tās ir tikpat viegli ieliekamas atpakaļ skapī. Kastēs var ērti glabāt zeķes, apakšveļu un citas sīkākas mantas.

Foto: Publicitātes foto

Organizatori

 Lai arī kastes ir nenovērtējami palīgi, ļoti noder arī specifiskāki risinājumi, piemēram, iekarami organizatori apaviem vai šallēm, apģērba pārvalki un citi.

Vakuuma maisi

 Šādi maisi maksā tikai dažus eiro, taču lieliski palīdz ietaupīt vietu, turklāt ir lietojami vairākkārt. Tajos var glabāt retāk vajadzīgu apģērbu, papildu spilvenus vai citus tekstilizstrādājumus.

Pakaramie

Radoši izmantojot sienas pakaramos, var iegūt dekoratīvu un praktisku vietu mantu glabāšanai. 

Bilžu turētāji

 Noder gan bildēm, gan grāmatām vai dekoratīviem sīkumiem, un ekspozīciju var mainīt, cik bieži vēlies.

Dekoratīvi trauki un grozi

 Nākamās dienas tērpam piemērotus aksesuārus var salikt turpat blakus groziņā, lai no rīta saģērbtos viens un divi.

Foto: Publicitātes foto

Augi

 Dzīvie augi padara istabu mājīgāku, ienes tajā dabas elpu un uzlabo gaisa kvalitāti. 

Interjera priekšmeti

Sveces, suvenīri vai tuvinieku zīmējumi rada noskaņu un padara interjeru personiskāku.

Guļamistabas uzlabojumi līdz 10 €:

Vieta mantu glabāšanai pagultē

 Ietilpīgas kastes glabāšanai, ko var ielikt pagultē, padara istabu vizuāli plašāku un interjeru – saskaņotāku.

Foto: Publicitātes foto

Sienas plauktiņš

Ja telpas platība ir neliela, naktsskapīšu vai naktsgaldiņu vietā pie gultas var likt nelielus sienas plauktus, kur pietiks vietas lampai un dažiem vajadzīgākajiem sīkumiem.

Tekstils

Lielas vizuālas pārmaiņas var panākt, nomainot tekstilizstrādājumus – spilvenus, pledus, paklājiņus un citus.

Aizkari un žalūzijas

Dienā ir labi, ja telpā pa logiem iespīd daudz gaismas, taču naktī tas var traucēt miegu. Lai tā nebūtu, var likt lietā aizkarus vai žalūzijas.

Apgaismojums

Svarīgi lietot vairākus gaismas avotus un vislabāk, ja tie ir regulējami un ar taupīgām LED spuldzēm. Ir jāpadomā par vispārējo apgaismojumu pie griestiem, lasāmlampām un noskaņas apgaismojumu.

Citas taupīgas idejas:

Virsmatracis

Ja jauns matracis šobrīd nav ieplānots tavā budžetā, veco matraci var viegli padarīt ērtāku ar virsmatraci. Vēl saldākam miegam to var papildināt ar jaunu segu un spilveniem.

Skaistuma stūrītis

Kompaktu galdiņu var kombinēt ar spoguli, izveidojot vietu, kur mierīgi uzkrāsoties vai reizēm pat pastrādāt.

Foto: Publicitātes foto

“Pārmaiņām nav daudz jāmaksā vai jāapgriež visa māja ar kājām gaisā. Lielisku efektu var panākt, nomainot tekstilizstrādājumus vai fotogrāfiju rāmjus, vai izvēloties dekoratīvus priekšmetus citā krāsu gammā. Es gan ieteiktu vienmēr domāt ilgtermiņā – arī, mainot sīkumus, atcerēties, ka kādreiz varbūt gaidāmas lielākas pārvērtības, un tad šiem sīkumiem būs jāiederas jaunajā interjerā,” atgādina dizainere.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu