Robežsardze aizvadītajā diennaktī konstatējusi 22 likumpārkāpējus

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Valsts robežsardze aizvadītajā diennaktī uz Latvijas ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējusi 22 likumpārkāpējus, informēja Valsts robežsardze.

Uz ārējām robežām konstatēti 12 likumpārkāpēji.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardze saukusi pie administratīvās atbildības vai liegusi šķērsot robežu desmit personām - četriem Latvijas, diviem Ukrainas, vienam Kazahstānas, vienam Krievijas, vienam Lietuvas un vienam Baltkrievijas pilsonim.

Jau ziņots, ka kopš 17.marta ir pārtraukti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, tāpat ir aizliegta personu pārvietošanās caur sauszemes robežšķērsošanas vietām uz Eiropas Savienības ārējās robežas, proti, uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas.

Turpmāk uz ārkārtējās situācijas izsludināšanas laiku Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas sauszemes robežšķērsošanas vietās tiks atļauta ieceļošana Latvijas iedzīvotājiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija.

Tāpat Krievijas un Baltkrievijas iedzīvotāji netraucēti varēs atgriezties mītnes zemē, šķērsojot sauszemes robežu robežšķērsošanas vietās uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas.

Latvijas iedzīvotāju izceļošana uz Krieviju un Baltkrieviju ir aizliegta.

Ceļošanai Eiropas Savienības iekšienē no Latvijas puses nekādi ierobežojumi nav ieviesti, tomēr ceļotājiem jāņem vērā kaimiņvalstu noteiktie ceļošanas ierobežojumi.

Uz augšu