Nav taisnība. Francijā nav atcelta maksa par elektrību, gāzi, īri un ūdeni
Re:Check

FOTO: Re:baltica

Drīzāk nav taisnība – apgalvojumā ir kripata patiesības, taču nav ņemti vērā būtiski fakti un/vai konteksts, līdz ar to izteikums ir maldinošs vai ārpus konteksta

Facebook teju divi tūkstoši lietotāju diennakts laikā dalījušies ar ierakstu, kurā teikts, ka epidēmijas laikā Francijā atcelta maksa par elektrību, gāzi, ūdeni un īri. Šāds apgalvojums ir maldinošs, jo valdība atbalstu rēķinu atmaksai nesola visiem, bet tikai mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kas nonākuši grūtībās.

FOTO: Ekrānuzņēmums

“Francija atcēla maksu par elektrību, gāzi, ūdeni un īri par epidēmijas periodu. Tagad ir pienākusi jūsu kārta Tautas kalpi, parādiet mums, kam jūs kalpojat!” ierakstā mudina tā autors Ojārs Bodnieks.

Re:Check pārliecinājās, ka informācija nav pilnīgi patiesa. Francijas valdības mājaslapā lasāms, ka, pirmkārt, tas attiecas tikai uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kas nonākuši grūtībās. Otrkārt, nevar teikt, ka maksājums ir atcelts – tas ir atlikts uz krīzes laiku.

Ieraksta autors komentē, ka informāciju guvis no vācu medija Welt. Lai gan raksta ievadā minēts, ka atcelti īres maksājumi, vēlāk skaidrots, ka atbalsts attiecas uz uzņēmējiem. Tāpat Bodnieks arī pauda: “Es savā tekstā nekonkretizēju, kam tieši atcelts!”

Jānorāda, ka par dažādiem atbalsta pasākumiem saistībā ar Covid-19 gan privātpersonām, gan uzņēmumiem lēmusi arī Latvijas valdība.

Secinājums: Ieraksts, ka Francijas valdība atceļ īres, elektrības, gāzes un ūdens maksājumus, ir neprecīzs. Tas attiecas tikai uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kas nonākuši grūtībās. Maksājumus neatceļ, bet iepauzē.

Uz augšu