JKP neatbalsta Nemiro parlamenta Tautsaimniecības komisijas vadībā

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro FOTO: Paula Čurkste/LETA

Jaunā konservatīvā partija (JKP) patlaban neatbalsta bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) kandidatūru Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja amatam, pastāstīja partijas valdes loceklis Krišjānis Feldmans.

JKP esot gatava atbalstīt kādu "KPV LV" pārstāvi Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadībā ar piebildi, ka tas nevar būt cilvēks, kurš, "iespējams, ir zaudējis pielaidi valsts noslēpumam un līdz ar to uzticību Latvijas sabiedroto acīs".

Feldmans aģentūrai LETA apstiprināja, ka faktiski tas nozīmē, ja JKP Nemiro kandidatūru vismaz pašlaik komisijas vadībā neatbalstīs.

"Šobrīd mēs sliektos viņu neatbalstīt," teica Feldmans, skaidrojot, ka komisijā ir arī citi "KPV LV" deputāti, kas varētu uzņemties komisijas vadību. Feldmana ieskatā, par komisijas vadītāju varētu kļūt parlamentāriete Janīna Kursīte (KPV LV), kura "labi orientējas nozarē".

Nemiro komisijas vadītāja amatā JKP negrib atbalstīt, jo partijai "ir bažas par viņa saistību ar citām interesēm". "Kamēr šīs bažas mums ir un tās neviens nav kliedējis, kamēr nemainās apstākļi vai parādās citi pierādījumi, tikmēr mēs paliekam pie šāda uzskata," teica politiķis.

Kā ziņots, JKP būtu gatava atbalstīt pašreizējā komisijas vadītāja Jāņa Vitenberga (KPV LV) kandidatūru ekonomikas ministra amatam, to gan darot tikai ar nosacījumu, ka no Ekonomikas ministrijas (EM) tiktu atlaisti visi ar "Rebenoka reideru grupējumu" saistītie, aģentūru LETA informēja partijā.

Partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns izteicās, ka jau pašlaik sabiedrībā ir izskanējušas "pamatotas šaubas", vai valsts iesaiste uzņēmumu un darbavietu glābšanā būs taisnīga un vai valsts atbalsts tiks sniegts tiem, kuriem tas tiešām ir visvairāk nepieciešams, vai arī dažiem pietuvinātajiem, kuri saistīti ar "bēdīgi slaveno "Rebenoka reideru grupējumu"".

"Mēs nevaram pieļaut, ka šajā krīzes laikā lēmumus par to, kurus no uzņēmumiem vai nozarēm atbalstīt, pieņem cilvēki ar apšaubāmu reputāciju un cilvēki, kuru dēļ jau iepriekšējais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, iespējams, ir zaudējis pielaidi valsts noslēpumam," teica Bordāns.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc informācijas saņemšanas par pielaides valsts noslēpumam anulēšanu Ralfam Nemiro aicināja "KPV LV" izvirzīt citu ekonomikas ministru. Nemiro pēc tam atstāja ekonomikas ministra amatu.

"KPV LV" ekonomikas ministra amatam nolēma virzīt Saeimas deputātu Vitenbergu. Viņa kandidatūrai atbalstu pauduši visi koalīcijas partneri, izņemot JKP. "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Pucens pagājušajā nedēļā aicināja JKP nevilcināt Vitenberga apstiprināšanu ekonomikas ministra amatā.

Uz augšu
Back