P, 30.01.2023.

Covid-19: Pasaulei draud prezervatīvu trūkums

TVNET/BBC
Covid-19: Pasaulei draud prezervatīvu trūkums
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 21
Foto: Reuters/ScanPix

Pasaules lielākais prezervatīvu ražotājs brīdinājis, ka Covid-19 pandēmijas dēļ tuvojas globāls prezervatīvu trūkums, vēsta raidorganizācija BBC.

Malaizija ir pasaulē lielākais gumijas ražotājs. Šī valsts apmierina lielāko daļu globālā pieprasījuma pēc prezervatīviem.

Malaizijas kompānija "Karex" saražo piekto daļu no visiem pasaules prezervatīviem, kurus veikalos pārdod kā "Durex" un citu zīmolu produktus.

Covid-19 pandēmijas ierobežošanas pasākumu dēļ "Karex" rūpnīcas tikpat kā nedarbojas. Uzņēmums lēš, ka ierobežojumu dēļ no marta vidus līdz aprīļa vidum tiks saražots par 200 miljoniem mazāk prezervatīvu nekā parasti.

"Karex" vadītājs Gohs Miahs Kiats norādījis, ka tuvākajos mēnešos "pavisam noteikti" gaidāms globāls prezervatīvu trūkums.

Sākotnēji "Karex" nācās slēgt visas rūpnīcas Malaizijā, bet vēlāk kompānijai ļāva atsākt darbu, taču tikai ar 50% darbinieku, vēsta aģentūra AFP.

Trauksmi cēlusi arī ANO, kuras Seksuālās un reproduktīvās veselības aģentūra jau tagad spēj iepirkt tikai nedaudz vairāk kā pusi no palīdzības programmai nepieciešamā prezervatīvu daudzuma.

"Prezervatīvu vai citu kontracepcijas līdzekļu trūkums varētu vairot neplānotu grūtniecību daudzumu ar potenciāli postošu ietekmi uz nepilngadīgu meiteņu, sieviešu, viņu partneru un ģimeņu veselību un sociālo labklājību," brīdina ANO. 

Tas var novest arī pie nedrošu abortu veikšanas un lielāka seksuāli transmisīvo slimību riska.

Izolācijas laikā pieaudzis pieprasījums pēc prezervatīviem, apstiprina Gohs.

Indijas mediji vēstījuši, ka pirmajā izolācijas nedēļā prezervatīvu pārdošanas apjoms pieaudzis par 25-35%. Indijā dzīvo 1,3 miljardi cilvēku.

Tikmēr Ķīnas kompānija "HBM Protections", kas gadā saražo vairāk nekā miljardu prezervatīvu, plāno līdz gada beigām trīskāršot ražošanas apjomu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu