Policija aicina atturēties no pastaigām pa Mangaļsalas molu

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Policija aicina iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību apmeklēt Mangaļsalas molu, kur siltā laikā vienkopus ierodas daudzi makšķernieki un atpūtnieki.

Otrdienas vakarā uz 2240 metrus garā Mangaļsalas mola bija pulcējušies aptuveni 80 makšķernieki, tāpat vairāki desmiti cilvēku, tostarp ģimenes ar bērniem, pa molu bija devušies pastaigā. Savukārt uz ielas pirms nokļūšanas pie mola bija izveidojusies aptuveni puskilometru gara atpūtnieku automašīnu rinda.

Novērojumi gan liecina, ka makšķernieki uz mola ievēroja valstī noteikto obligāto divu metru distanci. 

Līdzīga situācija bija arī citās siltajās dienās.

Rīgas pašvaldības policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis pastāstīja, ka molu un tam tuvāko teritoriju regulāri apstaigā pašvaldības policijas darbinieki, bet līdz šim distancēšanās pārkāpumi šajā vietā nav konstatēti.

Tomēr vienlaikus policija atgādina, ka uz atļautajām darbībām iedzīvotājiem jāskatās kā uz izņēmumiem, kuri paredzēti, lai nodrošinātu pirmās nepieciešamības.

"Makšķerēšana, ja tā nenotiek iztikas nodrošināšanai, ir hobijs, kas noteikti nav tāda lieta, ko nevarētu atlikt līdz pandēmijas beigām. Tas nenozīmē, ka tagad makšķerēt ir aizliegts,

11

bet gan to, ka ikvienam iedzīvotājam pašam jāizvērtē, cik ļoti nepieciešama ir došanās publikā. Tāpat ikvienam pašam jāizvēlas atpūtas vietas tā, lai pēc iespējas mazāk cilvēku būtu vienkopus," uzsvēra Sadovskis.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

Uz augšu
Back