Džonsons atgriežas darbā un paziņo, ka briti gūstot panākumus cīņā ar Covid-19

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons 2020. gada 27. aprīlī FOTO: AP/Scanpix

Lielbritānija gūst panākumus cīņā ar jauno koronavīrusu, bet cilvēkiem jāturpina sociālā distancēšanās, lai izvairītos no epidēmijas otrās kulminācijas, pirmdien norādījis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.

Savā pirmajā paziņojumā medijiem kopš atgriešanās darbā pēc Covid-19 pārslimošanas Džonsons aicināja sabiedrību "neaizmest prom visus pūliņus un upurus" un neriskēt ar slimības otro vilni, par agru atsakoties no ierobežojumiem, kas noteikti cīņā ar pandēmiju.

Džonsons arī norādīja, ka cīņā ar jauno koronavīrusu ir panākts progress un samazinājies hospitalizējamo Covid-19 pacientu skaits, sarucis arī intensīvās terapijas nodaļās esošo šīs slimības pacientu skaits un pazīmes liecina, ka valsts virzās cauri epidēmijas kulminācijai.

"Es zinu, ka būs daudzi cilvēki, kas skatīsies uz mūsu acīmredzamajiem panākumiem un sāks domāt, vai nav pienācis laiks atvieglot sociālās distancēšanās pasākumus," sacīja Džonsons, brīdinot, ka otrā kulminācija var novest pie "ekonomiskas katastrofas".

1

Valdība vēlas samazināt mirušo un saslimušo skaitu, aizsargāt veselības aprūpes dienestus, paplašināt Covid-19 pārbaužu programmas un nodrošināt aizsardzības aprīkojumu veselības aprūpes darbiniekiem, pirms tā pāriet pie otrā posma  reakcijā uz pandēmiju, sacīja Džonsons, stāvot pie savas rezidences Daunigstrītā.

Tad valdība "sāks pakāpeniski atvieglot ekonomiskos un sociālos ierobežojumus" un pakāpeniski atdzīvināt Lielbritānijas ekonomiku, paziņoja premjerministrs.

"Un šajā procesā tiks pieņemti sarežģīti lēmumi, un mēs tagad vienkārši nespējam pateikt, cik ātri vai lēni vai pat kad šīs izmaiņas tiks ieviestas," sacīja Džonsons, kurš trīs dienas pavadīja intensīvās aprūpes nodaļā un vēlāk atzina, ka pēc inficēšanās ar koronavīrusu "lietas varēja attīstīties gan vienā, gan otrā virzienā".

Par to, ka viņam atklāta inficēšanās ar jauno koronavīrusu, Džonsons paziņoja 27.martā.

Uz augšu
Back