C, 21.09.2023.

Svarīgākie soļi, kā paša spēkiem izveidot ideālu mājas biroju

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Publicitātes foto

Darbs attālināti daudziem ir kļuvis par ikdienu,  kas turpināsies. Interjera dizainere Dace Stabulniece sadarbībā ar 220.lv ir apkopojusi padomus, kā izvēlēties īstās mēbeles darba apstākļiem mājās, lai tajās būtu patīkami ilgstoši uzturēties.

Strukturētai darba videi ir nepieciešamas pareizi izvietotas mēbeles

Pareizs un reizē arī populārs darba zonas novietojums ir rakstāmgalds pie loga. Dienas gaisma stimulē un nenogurdina redzi. Savukārt, ja šāds risinājums nav iespējams, gaismas nodrošinājumu nāksies rūpīgi risināt ar mākslīgo apgaismojumu. Šādā gadījumā jāizvēlas brīvāku sienu kā pamatu galda un plauktu zonas novietošanai, kad salīdzinoši kompakti var apvienot kā darba galdu, tā arī plauktu sistēmu. Ja pārmaiņas nav ilgtermiņa, noteikti var padomāt par “open-close” jeb “atver-aizver” darbstaciju, kas ļoti vienkārši ļauj to paslēpt aiz skapja durvīm, kad tā vairs nav izmantojama. Ja telpa ļauj, var izveidot centrālo darba zonu, to kadrējot telpas vidū, vairāk fokusējoties uz plašumu un interjera kompozīciju.

Darba galda novietojuma shēmas
Darba galda novietojuma shēmas Foto: Publicitātes foto

Maksimālam komfortam eksperte iesaka pievērst uzmanību, kā iekārtot un organizēt darba galdu un plauktus. Noderēs princips “katrai lietai sava vieta”, paredzot vietu dokumentu vai piezīmju glabāšanai, piemēram, izmantojot vienkrāsainas mapes, tā lieki nesaraibinot kopskatu. Jāatceras arī par krāsu pieskaņošanu tādiem nelieliem objektiem kā kancelejas preču turētājs un papīrgrozs. Ja nepieciešama vieta plānošanai, tad var noderēt starp plauktiem ielīmējama tāfeles virsmas plēve pierakstiem un piezīmēm, kas reizē arī nebojās pašu sienu vai tapetes. Pašreiz modē ir arī metāla režģa pamatnes piezīmju un dekoru piestiprināšanai. Arī korķa materiāla pamatnes noderēs šai pašai funkcijai, kā arī absorbēs skaņu telpā.

Foto: Publicitātes foto

Veselībai draudzīga vide jeb pareiza kvalitatīvu mēbeļu izvēle ilgtermiņam

Darba specifika un cilvēku ikdienas paradumi ietekmē mājokļa interjeru. Meklējot modernu, mūsdienīgu un veselībai īpaši draudzīgu darba galdu, ir jāizvēlas galds ar regulējamu augstumu, kas ļaus mainīt darba stāvokli no sēdus uz stāvus, tā atpūtinot arī muguru. Ja biroja ierīkošana mājās nav ilgtermiņa risinājums, pietiks ar transformējamu sienas mēbeli, kuru atverot ir iespējams izmantot kā galdu. Pēdējā laikā populārākie salikumi ir koka tekstūras ar baltu vai melnu krāsu.

Dizainere atgādina, ka viena no būtiskākajām mēbelēm ir ergonomisks krēsls, kas, pirmkārt, jāpielāgo datora ekrānam, lai tas atrastos pareizajā acu augstumā, otrkārt, lai izvairītos no spriedzes muguras daļā. Kvalitatīva, regulējama krēsla iegāde ir ilgtermiņa investīcija savā veselībā, jo īpaši ilgstoši sēdoša darba veicējiem. Tāpat arī liela nozīme ir krēsla virsmu materiālam un faktūrai,  svarīgi, lai tās ir elpojošas. To nodrošina tādi materiāli kā, piemēram, ekoloģiskā āda vai dabīgā āda, dažādi tehnoloģiskie audumi – gobelēns, perforēta sintētika (poliesters, akrils), vai īpaši izstrādāta ergonomiska plastikāta virsmas. Ir vērts padomāt arī par plastikāta paliktni zem krēsla, kas saudzē grīdu un neļauj ritenīšiem to izbraukāt, īpaši tas attiecas uz koka un koka parketa grīdas segumiem.

Foto: Publicitātes foto

Krāsu izvēle labsajūtai

Interjera dizainere atzīst, ka nav vienas pareizas krāsu kombinācijas – pastāv tikai individuālas sajūtas un noskaņas. Katram, kas iekārto savu interjeru, ir jāsaprot, kas palīdz strādāt un kas neapgrūtina vai precīzāk -  iedvesmo un stimulē. Vienota un ieturēta krāsu gamma, kas kalpotu ilgtermiņā, ir, piemēram, klasiski balts ar koka tekstūras akcentiem vai zemes toņu gamma. Ekspresīvāka stila piekritējiem noteikti patiks kontrasti, siltu kopējo tonalitāti atsvaidzinot ar kādu intensīvu toni, piemēram, debeszilu, citrondzeltenu, sūnu zaļu. Dažkārt spilgtās krāsas mēdz ātrāk apnikt, tādēļ tās labāk izmantot viegli nomaināmos akcentos. Runājot par vienmēr aktuālām krāsām – melnais un baltais ir un būs modē vienmēr. To izmantot akcentējošos elementos vai rūpīgi izraudzītās sienas plaknēs būs aktuāli.

Foto: Publicitātes foto

Mazie elementi dara lielas lietas

Akcenta elementi atdzīvina un padara vidi personiskāku un emocionālāku. Augi vienmēr ienesīs vairāk dzīvības,  turklāt piestāvēs jebkuram interjera stilam, krāsu gammai un materiāliem. Vēl aizvien populāri ir sukulenti, kas neprasīs daudz uzmanības kopšanā un labi izskatīsies dekoratīvos, īpašas formas, materiāla vai krāsas puķu podos. Lielisks piemērs ir kaktusu dzimtas pārstāvis ripsālis, kas veido rotaļīgu, koši zaļu kompozīciju. Tāpat arī pēdējos gados popularitāti guvusī monstera, kas savu graciozo formu un līniju dēļ rada īpaši dekoratīvu efektu. Augus katrs var pielāgot savai gaumei individuāli, bet jāatceras, ka pārpilnībā tie var zaudēt sākotnējo pievilcību.

Arī personiski simboli, talismani, plakāti, fotogrāfijas noderēs telpas iedzīvināšanai, tā radot asociatīvi harmonisku un tīkamu atmosfēru, kurā pavadīt ikdienas darba ritmu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu