No 1.jūnija 16 Šengenas valstu pilsoņi varēs ieceļot Igaunijā bez karantīnas

Latvijas-Igaunijas robeža

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

No 1.jūnija Igaunijā būs atļauts ieceļot 16 Šengenas valstu pilsoņiem, vairs neizvirzot viņiem Covid-19 krīzes dēļ noteikto prasību par obligātu 14 dienu karantīnu, nolēmusi valdība.

Līdztekus Latvijas un Lietuvas valstspiederīgajiem un personām ar uzturēšanās atļaujām, kam, ceļojot pa Baltijas valstīm, prasība par obligātu pašizolāciju vairs nav jāievēro kopš 15.maija, no nākamās nedēļas tā vairs netiks attiecināta arī uz ieceļotājiem no Austrijas, Čehijas, Francijas, Grieķijas, Islandes, Lihtenšteinas, Norvēģijas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Somijas, Šveices, Ungārijas un Vācijas. 

Minētais karantīnas laiks joprojām būs obligāts, ieceļojot Igaunijā no Beļģijas, Dānijas, Īrijas, Itālijas, Lielbritānijas, Luksemburgas, Maltas, Nīderlandes, Portugāles, Spānijas un Zviedrijas, ceturtdien sabiedriskajai raidorganizācijai ERR pastāstījis ārlietu ministrs Urmass Reinsalu.

Pēc viņa teiktā, šis saraksts, kas balstīts uz noteiktiem saslimstības kritērijiem, tiks pārskatīts reizi nedēļā, un, ņemot vērā pašreizējās tendences, var prognozēt, ka minētās valstis pakāpeniski tiks no tā svītrotas.

Uz augšu