Arī pēc Bondara palikšana amatā "Progresīvie" lemj turpināt sadarbību ar "Attīstībai/Par"

Mārtiņš Bondars

FOTO: Edija Palēns/LETA

Partijas "Progresīvo" biedru izteikts vairākums atkārtoti paudis atbalstu kopējam startam Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās ar partiju apvienību "Attīstībai/Par!" (AP) arī pēc tam, kad Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP) ir palicis savā amatā.

Kā aģentūru LETA informēja partijā, "Progresīvie" par atkārtotu balsojumu lēma pēc tam, kad Augstākā tiesa atstāja spēkā Bondaram nelabvēlīgo spriedumu maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā, kam nesekoja politiķa atkāpšanās no Budžeta komisijas vadības. "Progresīvie" atgādina, ka aicināja Bondaru atkāpties no amata.

"Progresīvo" biedru aptaujā, kurā piedalījās teju 200 biedru, izteikts vairākums atkārtoti pauda atbalstu kopējam startam ar AP, skaidro partijā.

"Mēs šim jautājumam piegājām ļoti atbildīgi, un visu iepriekšējo nedēļu partijā notika diskusijas," norāda "Progresīvo" Rīgas nodaļas vadītājs Mārtiņš Kossovičs. Politiķis norāda, ka diskusijas noslēdza biedru saruna ar kopīgā saraksta Rīgas mēra amata kandidātu Mārtiņu Staķi (AP). "Redzu, ka mūsu biedri ir novērtējuši iesākto darbu, paužot savu atbalstu tālākai sadarbībai," norāda "Progresīvo" Rīgas nodaļas vadītājs Mārtiņš Kossovičs.

"Progresīvajiem" vienmēr ir bijis svarīgi pārrunāt lēmumus plašā lokā, un regulāra visu biedru iesaiste svarīgu lēmumu pieņemšanā ir partijas iekšējās demokrātijas pamats, pauž partijas līdzpriekšēdētājs Edmunds Cepurītis.

Aptaujas rezultāts un biedru atbalsts ļauj "Progresīvajiem" šovakar valdes sēdē lemt par sadarbības turpināšanu ar "Attīstībai/Par" Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, norāda partijā. 

"Pirms balsojuma es aicināju "Progresīvo" biedrus apzināties, cik izšķiroša var būt mūsu partijas loma šajās vēlēšanās. Tikai partijām sadarbojoties jau pirms vēlēšanām, būs iespējama ilgi gaidītā varas nomaiņa Rīgā," pauž Kossovičs. Viņš uzsvēra, ka ir jāatceras kopējs mērķis - pārtraukt ilggadējo nesaimnieciskumu Rīgā, sagatavot pilsētu Covid-19 radīto problēmu pilnīgai pārvarēšanai un mazināt krīzes sekas.

"Progresīvie" un AP februārī lēma par kopīga Rīgas domes vēlēšanu saraksta veidošanu.

Kā ziņots, AP valde iepriekš apsprieda partiju apvienību veidojošās "Kustības "Par!"" aicinājumu Bondaram atkāpties no Budžeta komisijas vadītāja amata, nolemjot komisijas vadības maiņu nerosināt.

AP valdes locekļu viedokļi par vēlamo tālāko rīcību šajā situācijā atšķīrās, un neviens no viedokļiem neguva nepieciešamo vairākumu.

Bondars aģentūrai LETA atzina, ka priecājas par dažādajiem viedokļiem partiju apvienībā. Politiķis apņēmies turpināt vadīt Budžeta komisiju.

TVNET jau vēstīja, ka ir stājies spēkā spriedums par 15 miljonu eiro solidāru piedziņu no "Latvijas krājbankas" bijušajiem valdes locekļiem, kuru vidū ir arī Bondars. 

Bondars par savu turpmāko rīcību saistībā ar viņam nelabvēlīgo spriedumu "KPMG Baltics" prasībā pret "Latvijas krājbankas" bijušo valdi solīja lemt pēc iepazīšanās ar Augstākās tiesas (Senāta) Civillietu departamenta lēmumu, tomēr parlamentārietis neizslēdza iespēju saistībā ar šo gadījumu vērsties Satversmes tiesā un Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Uz augšu