Panamā notikuši protesti pret Covid-19 karantīnas atcelšanu

FOTO: AFP/SCANPIX

Panamas galvaspilsētā Panamā otrdien notika arodbiedrību rīkoti protesti pret valdības lēmumu atkalatvērt valsts ekonomiku, atceļot Covid-19 dēļ noteiktos karantīnas pasākumus.

Protestētāji apgalvoja, ka šāds solis varētu novest pie inficēšanās gadījumu skaita un nāves gadījumu skaita palielināšanās.

"Mēs visi zinām, ka strauji pieaugs gan infekcijas gadījumu, gan nāves gadījumu skaits," sacīja Panamas lielākās arodbiedrības "Suntracs" ģenerālsekretārs Sauls Mendess.

"Tas ir kā izmest atkritumos visu, ko tauta ir pārcietusi," viņš piebilda.

Panama ir jaunā koronavīrusa vissmagāk skartā Centrālamerikas valsts ar 14 095 infekcijas gadījumiem un 352 nāves gadījumiem.

Valstī pirmdien tika atkalatvērta būvniecības nozare un dažas kalnrūpniecības operācijas, kas vairākus mēnešus bija slēgtas sakarā ar pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Mendess sacīja, ka valdības lēmums atcelt karantīnas pasākumus pēc 74 dienām ir pārsteidzīgs un pieņemts tīri ekonomisku apsvērumu dēļ "pār cilvēku dzīvībām".   

Protestētāji pie Nodarbinātības ministrijas Panamas pilsētā sacīja, ka strādnieki tiek "sūtīti uz lopkautuvi", jo darba devēji un sabiedriskā transporta sistēmas nav nodrošinājuši sociālās distancēšanās pasākumus un darba aizsardzību. 

Arodbiedrības aicināja valdību atcelt ierobežojumus pakāpeniskāk, lai samazinātu jaunu inficēšanās gadījumu skaita kāpuma iespējamību.

Uz augšu