Premjers: Varētu pieļaut, ka pulcējas vairāk cilvēku, bet masu pasākumus varam negaidīt

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piedalās preses konferencē pēc tikšanās ar jaunievēlēto Eiropadomes prezidentu Ministru kabinetā.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Varētu tikt pieļauta pulcēšanās lielākam skaitam cilvēku, tomēr, kā uzsvērusi veselības ministre un Slimību profilakses un kontroles centrs, šovasar gan nevarētu gaidīt lielos masveida pasākumus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

"Mums jāsaprot, ka tas ir mūsu pašu veselības interesēs," viņš norādīja, piebilstot, ka to, kur noteikt robežu, ieteiks epidemiologi, skatoties uz citu valstu pieredzi. Tomēr, viņaprāt, tuvākajā laikā masu pasākumus, kur notiek pulcēšanās kopā, varam negaidīt.

Premjers uzsvēra, ka Latvijā visu pandēmijas laiku bijis krietni mazāk ierobežojumu nekā daudzviet Eiropā, bet par spīti tam esam spējuši ļoti veiksmīgi kontrolēt Covid-19 gaitu Latvijā. Kariņš norādīja, ka arī pēc 9.jūnija, kad plānotas ārkārtējās situācijas beigas, valdība turpinās sekot speciālistu, epidemiologu ieteikumiem.

Politiķis sacīja, ka par kādām pārmaiņām drošāk to varēs izteikties pēc rītdienas, 4.jūnija, valdības sēdes, kur par to tiks runāts. "Bet radikālas maiņas jau nebūs. Varbūt vēl kaut ko nedaudz paplašinās, bet diezgan maz kas ir palicis ierobežots," viņš sprieda.

Premjers gan piekodināja, ka distancēšanās un roku mazgāšanas prasība nekur nepazudīs, uzsverot, ka Covid-19 nekur nav pazudis.

Jau ziņots, ka saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā līdz 9.jūnijam izsludināta ārkārtējā situācija. Premjers iepriekš uzsvēris, ka Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu mīkstināšana pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas 9.jūnijā būs atkarīga no sabiedrības atbildīgas attieksmes.

"Ja izturēsimies atbildīgi, tad pēc 9.jūnija soli pa solim varēsim atvērt ekonomiku, vairāk atgriezties jaunajā ikdienas dzīvē un rutīnā," pauda Ministru prezidents.

Uz augšu