S, 13.08.2022.

ASV saistībā ar Džordža Floida nāvi apsūdzēti četri policisti

TVNET/LETA
ASV saistībā ar Džordža Floida nāvi apsūdzēti četri policisti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Protesters gather amid nationwide unrest following the death in Minneapolis police custody of George Floyd
Protesters gather amid nationwide unrest following the death in Minneapolis police custody of George Floyd Foto: LUCAS JACKSON/REUTERS

ASV saistībā ar policijas aizturētā afroamerikāņa Džordža Floida nāvi Mineapolisas policists, kurš zemē nogāztajam aizturētajam ar celi bija spiedis kaklu, tagad tiek apsūdzēts otrās pakāpes slepkavībā, un arī trīs viņa kolēģiem tiek izvirzītas apsūdzības, trešdien pavēstīja senatore Eimija Klubušāra.

"Minesotas ģenerālprokurors Kīts Elisons Džordža Floida slepkavības lietā  apsūdzību Derekam Čovinam pārkvalificē uz nopietnāku - uz apsūdzību otrās pakāpes slepkavībā - un apsūdz arī trīs pārējos policistus," tviterī pavēstīja Klobušāra.

"Šis ir vēl viens svarīgs solis taisnīgumam."

Čovinam pagājušajā nedēļā tika izvirzītas apsūdzības trešās pakāpes slepkavībā, kas ir līdzīgas apsūdzībām netīšā nogalināšanā. Apsūdzībās otrās pakāpes slepkavībā arī nav  norādes uz tīšu nodomu, tomēr par to paredzēts bargāks sods.

Kā ziņots, ASV jau vairāk nekā nedēļu notiek protesti, ko izraisīja melnādainā Džordža Floida nāve 25.maijā aizturēšanas laikā Mineapolisā un kas tagad pārauguši tik plašos grautiņos, kādi ASV nav pieredzēti gadiem.

Centienos nekārtības apturēt vairākās ASV lielpilsētās izsludināta komandanta stunda un likumsargu atbalstam norīkoti Nacionālās gvardes karavīri.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu