P, 25.09.2023.

Brazīlija pēc Covid-19 upuru skaita izvirzās trešajā vietā pasaulē

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: EPA/Scanpix

Brazīlijā ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits ir pārsniedzis 34 000, un valsts šai ziņā ir izvirzījusies trešajā vietā pasaulē, apsteidzot Itāliju, liecina Veselības ministrijas ceturtdien publicēti oficiāli dati.

Šo nāves gadījumu skaits Brazīlijā pēdējās 24 stundās ir pieaudzis par 1473, kas ir jauns rekords, un sasniedzis 34 021. Tas ir lielāks tikai ASV un Lielbritānijā.

Brazīlijā arī ir apstiprināts 614 941 inficēšanās gadījums ar jauno koronavīrusu, un valsts šai ziņā ir otrajā vietā pēc ASV.

Eksperti uzskata, ka nepietiekama Covid-19 testu veikšana šajā valstī nozīmē to, ka reālie skaitļi ir daudz lielāki. 

Pandēmija Brazīlijā vēl nav sasniegusi virsotni un nav paredzams, kad tā tiktu sasniegta, ņemot vērā valsts lielumu un ģeogrāfisko dažādību, atzina Veselības ministrija.

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru ir kritizējis pašizolācijas pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, lai gan valstī turpina pieaugt gan inficēšanās gadījumu skaits, gan nāves gadījumu skaits. 

Viņš ir aicinājis uzņēmējus uz "karu" pret štatu gubernatoriem, kuri liek slēgt uzņēmumus Covid-19 ierobežošanas dēļ, un uzsvēris, ka šie pasākumi nevajadzīgi kaitē Latīņamerikas lielākajai ekonomikai. 

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais