Protestētāji ASV nogāzuši Kolumba pieminekli

FOTO: Ekrānuzņēmums

ASV Virdžīnijas štata galvaspilsētā Ričmondā protestētāji otrdien no pjedestāla nogāzuši Kristofera Kolumba pieminekli, aizdedzinājuši to un tad iegāzuši ezerā, vēsta vietējie mediji.

Piemineklis nogāzts divas stundas pēc tam, kad Viljama Bērda parkā bija sākuši pulcēties protestētāji, pieprasot, lai Kolumba skulptūra tiktu aizvākta.

Pieminekļa vietā uz pjedestāla novietots uzraksts "Kolumbs reprezentē genocīdu".

Policijas parkā nebija, bet pēc pieminekļa nogāšanas virs parka bija redzams riņķojam policijas helikopters, vēsta laikraksts "Richmond Times-Dispatch".

Protestētāji parkā uzstājās ar runām par indiāņu un melnādaino amerikāņu ciešanām.

"Mums ir jāsāk tur, kur tas sākās," sacīja kāda aktīviste. "Mums ir jāsāk ar cilvēkiem, kas pirmie izkāpa uz šīs zemes."

Kolumba piemineklis Ričmondā tika atklāts 1927.gadā, un tas bija pirmais Kolumba piemineklis, kas uzstādīts kādā no ASV dienvidu štatiem, atgādina laikraksts.

Pirms dažām dienām Ričmondas Monro parkā no pjedestāla tika nogāzts Konfederācijas ģenerāļa Viljama Kārtera Vikema piemineklis.

Indiāņi jau ilgstoši uzstāj, ka ASV oficiālajā kalendārā Kolumba diena būtu pārdēvējama par Pamatiedzīvotāju dienu, un atgādina, ka Kolumba ierašanās Amerikā aizsāka vairākus gadsimtus ilgušo genocīdu pret šīs pasaules daļas pamatiedzīvotājiem.

Uz augšu
Back