LVM: Peldēšanās esošajās vai topošajās derīgo izrakteņu ieguves vietās ir aizliegta

Bolderājas karjers, kur iecerēts izveidot labiekārtotu atpūtas vietu pilsētas iedzīvotājiem. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Peldēšanās derīgo izrakteņu ieguves vietās, kur notiek vai tiek plānota minerālo materiālu ieguve, ir kategoriski aizliegta, liecina paziņojums valsts mežu apsaimniekotāja "Latvijas valsts meži" (LVM) mājaslapā.

LVM brīdina, ka derīgo izrakteņu ieguves vietās, kur notiek vai tiek plānota minerālo materiālu ieguve, peldēties ir dzīvībai bīstami stāvo krastu un dziļuma izmaiņu dēļ. Peldēties atļauts tikai derīgo izrakteņu ieguves vietās pēc rekultivācijas, kad ūdenstilpe un teritorija apkārt tai ir labiekārtota un pielāgota atpūtai.

"LVM Zemes dzīles" ražošanas vadītājs Kārlis Volfs pastāstīja, ka rūpēs par apkārtējo drošību visas aktīvās derīgo izrakteņu ieguves vietas ir aprīkotas ar slēdzamiem vārtiem, lai ierobežotu iekļūšanu teritorijā. Ja vārti ir atvērti, tad konkrētajā atradnē notiek derīgo izrakteņu ieguve.

Tāpat, pēc viņa atgādinātā, derīgo izrakteņu ieguves vietās ir uzstādītas informatīvās zīmes, kurās norādīts atradnes nosaukums, kontaktinformācija, kā arī dažādi brīdinājumi un ierobežojumi par drošības pasākumiem, kas jāievēro, atrodoties atradnes teritorijā.

LVM aicina izvēlēties kādu no labiekārtotajām tūrisma vai makšķerēšanas vietām kvalitatīvai un drošai atpūtai.

LVM pārraudzībā ir vairāk nekā 100 minerālo materiālu ieguves vietas, kas atrodas visā Latvijas teritorijā. Derīgo izrakteņu ieguves vietas tiek rūpīgi izvēlētas, lai neradītu risku videi, taču vienlaicīgi nodrošinātu uzņēmuma un tautsaimniecības vajadzību pēc smilts, smilts-grants un citiem derīgajiem izrakteņiem.

Uz augšu
Back