Brazīlijas prezidentam, kurš Covid-19 sauca par "vieglu gripu", aizdomas par inficēšanos

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru, kurš ilgu laiku ir dēvējis par mazsvarīgiem jaunā koronavīrusa radītos riskus, pirmdien paziņoja, ka viņam ir veikts Covid-19 tests pēc tam, kad viņam izpaudušies vairāki šīs slimības simptomi, tostarp drudzis.

Bolsonaru paziņoja telekanālam "CNN Brazil", ka viņam piesardzības apsvērumu dēļ arī veikts plaušu rentgenuzņēmums armijas hospitālī, bet Covid-19 testa rezultāts kļūs zināms otrdien.

Kopš Covid-19 uzliesmojuma sākuma Bolsonaru ir tiecies parādīt šo slimību kā mazsvarīgu, sākumā nosaucot to par "vieglu gripu", un nav ievērojis sociālās distancēšanās noteikumus un ierobežojošos pasākumus, tostarp sejas masku valkāšanu sabiedrībā.

Brazīlija ir otrā Covid-19 pandēmijas vissmagāk skartā valsts pēc ASV, ar vairāk nekā 65 000 nāves gadījumu un vairāk nekā 1,6 miljoniem inficēšanās gadījumu.

Bolsonaru pirmdien veica jaunas izmaiņas likumā, kurš pieprasa sejas masku valkāšanu sabiedriskās vietās, lai apturētu koronavīrusa izplatību.

Viņš jau piektdien bija mīkstinājis šo likumu, uzliekot veto vairākiem tā pantiem, tai skaitā prasībai darba devējiem sagādāt sejas maskas darbiniekiem un prasībai varas iestādēm nodrošināt sejas aizsegus "ekonomiski mazaizsargātiem cilvēkiem".

Pirmdien viņš uzlika veto šā likuma pantiem, kas pieprasa sejas masku valkāšanu cietumos un nosaka pienākumu uzņēmumiem sniegt informāciju par sejas masku pienācīgu valkāšanu.

Daži Brazīlijas štati jau ir noteikuši sejas masku valkāšanu kā obligātu, bet šis likums to nosaka valsts līmenī.

Bolsonaru sestdien sociālajos medijos publicēja fotogrāfijas, kurās viņš bez sejas maskas redzams pusdienās ar ASV vēstnieku un vairākiem ministriem, svinot ASV Neatkarības dienu.

Tā kā šis pasākums notika privātās telpās, prezidents nav pārkāpis likumu, tomēr viņš tika kritizēts sociālajos medijos par slikta piemēra rādīšanu.  

Sanpaulu atļauj atkal atvērt bārus un restorānus

Brazīlijas lielākajā pilsētā Sanpaulu pirmdien tika atļauts atkal atvērt bārus un restorānus, kas vairāk nekā 100 dienas bija slēgti jaunā koronavīrusa dēļ.

Sanpaulu, kur ir vairāk nekā 12 miljoni iedzīvotāju, ir reģistrēti vairāk nekā 140 000 inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un 7600 ar to saistīti nāves gadījumi, tai skaitā 618 pagājušajā nedēļā.

Bāri un restorāni varēs strādāt līdz sešām stundām dienā, izmantojot ne vairāk par 40% savas ietilpības, kā arī ievērojot higiēnas un sociālās distancēšanās pasākumus. Tajos ir jālieto digitālas ēdienkartes.

Ir atļauts atkal atvērt arī skaistumkopšanas salonus. Iepriekšējās Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanas fāzēs tika atļauts atvērt veikalus un tirdzniecības centrus.

Ekonomikas atkalatvēršanas jaunā fāze tiek īstenota laikā, kad inficēšanās ar Covid-19 temps Brazīlijā nemazinās, lai gan Sanpaulu mērs Bruno Kovašs ir paudis citu viedokli.

"Visakūtākā fāze ir beigusies (..) tātad ir laiks sākt ekonomiskās aktivitātes atkalatvēršanu," sacīja Kovašs.

Riodežaneiro pagājušajā ceturtdienā tika atļauts atsākt darbu bāriem, restorāniem un sporta zālēm, bet ar zināmiem ierobežojumiem.

Brazīlijas pludmalēs ir atgriezušies cilvēki, un tajās ir atcelts individuālu ūdens un pludmales sporta veidu aizliegums.

Brazīlija ir otrā Covid-19 vissmagāk skartā valsts pēc ASV, ar apmēram 65 000 nāves gadījumu un vairāk nekā 1,6 miljoniem inficēšanās gadījumu.  

GALERIJA: Covid-19 uzliesmojums Brazīlijā

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais