Cīņā ar pandēmiju Ungārija pastiprina ierobežojumus iebraucējiem

Budapešta ir Ungārijas galvaspilsēta. FOTO: ioarvanit, CC BY-NC-SA 2.0

Cīņā ar jauno koronavīrusu Ungārijā tiks atjaunoti ierobežojumi iebraucējiem no ārvalstīm, svētdien paziņojusi valdība.

Tikai Ungārijas pilsoņiem būs ļauts atgriezties no valstīm, kas augstu inficēšanās radītāju dēļ iekļautas "sarkanajā" kategorijā. Šajā sarakstā iekļautas Albānija, Ukraina, Baltkrievija un gandrīz visa Āzija, Āfrika, Dienvidamerika un Centrālamerika.

Ungārijas pilsoņiem, kas atgriezīsies no šīm valstīm, būs jāievēro divu nedēļu karantīna. Taču gadījumos, ja saslimušajam divi Covid-19 testi, kas veikti ar 48 stundu intervālu, būs negatīvi, persona varēs ātrāk pamest karantīnu.

Ungārijas pilsoņi un ārvalstu pilsoņi, kas atgriezīsies no "dzeltenās" kategorijas valstīm, tostarp Bulgārijas, Portugāles, Rumānijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Krievijas, ASV un Ķīnas arī būs jāievēro karantīna divas nedēļas.

Taču Ungārijas pilsoņi varēs pamest karantīnu agrāk, ja viņiem viens Covid-19 tests būs negatīvs. Ārvalstu pilsoņiem būs nepieciešami divu testu negatīvi rezultāti.

Jaunie ierobežojumi stāsies spēkā trešdien un tiks pārskatīti katru nedēļu.

Ungārijā aizvadītās diennakts laikā inficēšanās ar jauno koronavīrusu konstatēta četriem cilvēkiem, kopējam saslimušo skaitam sasniedzot 4234

No jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši 595 cilvēki.

Uz augšu
Back