Asinsgrupu donori tiek aicināti ziedot asinis

Specializētais Valsts asinsdonoru centra autobuss pie Saeimas nama akcijā, kuras laikā Saeimas deputāti un darbinieki ziedoja asinis

FOTO: AFI

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz O rēzus negatīvo asinsgrupu donoru atsaucību, tāpat nepieciešamas O rēzus pozitīvo donoru asinis, un A rēzus negatīvo un pozitīvo asinsgrupu asinis, pavēstīja VADC pārstāve Ilze Bergmane.

Viņa atzīmēja, ka asinis iespējams ziedot VADC Sēlpils ielā 9, Donoru pieņemšanas vietā Merķeļa ielā 11 un "Gaiļezers", Hipokrāta ielā 2, Asins sagatavošanas nodaļās visā Latvijā, kā arī VADC izbraukumos. Pilns izbraukumu saraksts pieejams VADC mājaslapā.

Šonedēļ VADC dosies vairākos izbraukumos, un specializētais autobuss donorus gaidīs pie vairākiem tirdzniecības centriem Rīgā. Proti, 13.jūlijā no plkst.10 līdz 14 tas būs atrodams pie tirdzniecības centra "Sky&More", Duntes ielā 19a, Rīgā. Savukārt 14.jūlijā no plkst.12 līdz 14  asinis būs iespējams ziedot pie lielveikala "IKEA", kas atrodas Biķeru ielā 2, Dreiliņos. 14.jūlijā no plkst.9 līdz 13 Donoru diena notiks arī Siguldas slimnīcā un Jēkabpils reģionālajā slimnīcā. 

Turpretim 15.jūlijā no plkst.10 līdz 14 specializēto autobusu būs iespējams apmeklēt pie tirdzniecības centra "Alfa". Autobuss 17.jūlijā no plkst.10 līdz 14 apciemos arī tirdzniecības centru "Riga plaza". Taču 16.jūlijā no plkst.10 līdz 14 Donoru diena norisināsies Dzērbenes tautas namā.

Donoram līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam, proti, pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju - personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

Uz augšu