Pk, 12.08.2022.

Maizes diena Āraišu vējdzirnavās

Egoiste
Maizes diena Āraišu vējdzirnavās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

26.jūlijā jau 17. reizi Amatas novada Āraišu vējdzirnavās no plkst. 12.00 līdz 16.00 svinēsim Maizes dienu, godināsim cepējus un senās tradīcijas turpinātājus.

Āraišu vējdzirnavās lielus un mazus ciemiņus aicinās ceļojumā pa Kukulīša taku, iepazīstinot ar maizes cepšanas un citām gudrībām. Maizes dienā būs iespēja piedalīties rudzu maizes cepšanas meistarklasē, kuru vadīs Ilze Briede. Pieteikties meistarklasei ir iespēja līdz 25.jūlijam. Dalībnieku skaits ir limitēts - 10 cilvēki.

Būs arī karašiņu cepšanas meistarklase, kur katrs, kas vēlas, varēs izveidot savu kukulīti, izcept un siltu baudīt.

Apmeklētājus iepriecinās "Veselības laboratorija" ar spirdzinošiem dzērieniem. Būs arī tirdziņš ar maizes cepēju un amatnieku darinājumiem.

Pasākuma ietvaros tiks rīkots konkurss "Rudzu kūka", uz kuru aicinām pieteikties sāļo un saldo kūku cepējus. Pieteikšanās līdz 25.jūlijam, zvanot pa tālr. 29238208 (Vineta) vai rakstot e-pastā vineta.cipe@inbox.lv

Maizes dienā viesi varēs izstaigāt visus četrus Vējdzirnavu stāvus, aplūkot restaurēto iekārtu. Vējdzirnavas celtas Drabešu muižas vajadzībām apmēram 19.gadsimta vidū. Rekonstrukcijas laikā ēkas sienā atrasts akmens ar uzrakstu ANNO 1852. Būve ir holandiešu tipa vējdzirnavas, kādas Latvijas teritorijā zināmas kopš 14.gadsimta. Šīm vējdzirnavām ir grozāma "galva", ko dēvē par cepuri. Ar speciāla mehānisma palīdzību dzirnavu galvu pagrieza pret vēju. Te mala miltus rupjmaizei un lopbarībai, gatavoja putraimus. Vējdzirnavas darbojušās līdz I Pasaules karam, atjaunotas tikai 1982. - 1984. gadā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu