Tirdzniecībai autotransportam slēgtajā Tērbatas ielā līdz šim saņemti aptuveni 100 pieteikumi

FOTO: Ieva Leiniša / LETA

Tirdzniecībai Tērbatas ielā, kas nedēļas nogalē kļūs par gājēju ielu un tiks slēgta transportlīdzekļiem, līdz šim saņemti aptuveni 100 pieteikumi, otrdien notikušajā mediju pasākumā informēja Rīgas Būvvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Jānis Belkovskis.

Viņš klāstīja, ka ielas slēgšanu transporta satiksmei pašvaldība izmantos arī indikatoru, lai novērtētu, kā mainās gaisa kvalitāte un arī skaņas piesārņojums Tērbatas ielā.

Taču ielas padarīšana par vasaras ielu ir arī atbalsts uzņēmējiem, uzsvēra Belkovskis, informējot, ka līdz šim tirdzniecībai Tērbatas ielā saņemti aptuveni 100 tirgotāju pieteikumi. Pēc viņa teiktā, enkurobjekts tirgotājiem būs Vidzemes tirgus, kur arī tiks izvietota lielākā daļa tirgotāju, taču būs tirdzniecības vietas arī uz pašas ielas.

Ar tirgotājiem ir pārrunātas arī  drošības prasības saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanu.

Savukārt pašvaldības Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite klāstīja, ka pasākuma mērķis ir radīt gājēju ielas šarmu un noskaņu. Kultūras pasākumu programmā paredzēti gan dažādi koncerti un sarunu vakari, gan plašu veikals. Tāpat notiks prāta spēļu turnīri, lauku labumu tirdziņi.

Šmite atzina, ka uz Rīgas ielām ne visur ir zaļās atpūtas zonas, bet Tērbatas ielā uz mēnesi būs izvietotas 14 šādas atpūtas zonas.

Jau ziņots, ka Rīgā no 15.jūlija līdz 16.augustam transportlīdzekļu satiksmei tiks slēgta teju visa Tērbatas iela, atvēlot to gājējiem un tirgotājiem, kā arī kultūras pasākumiem.

Pašvaldībā skaidroja, ka Tērbatas ielas garumā tiks iekārtotas zaļās atpūtas zonas un paplašinātas kafejnīcu terases, vietām būs iespēja baudīt lauku gardumus no Latvijas mājražotājiem, bet nedēļas nogalēs - piedzīvot kultūras programmu bērniem un pieaugušajiem. Turklāt visas ielas garumā tiks nodrošināta bezmaksas bezvadu interneta piekļuve.

Satiksme Tērbatas ielā tiks slēgta 15.jūlija plkst.21.45 posmā no Elizabetes ielas līdz Matīsa ielai, kā arī no Matīsa ielas līdz iebrauktuvei Vidzemes tirgū. Izņēmums būs attiecināts uz operatīvo un preču piegādes transportu, kā arī iedzīvotāju piekļuvi iekšpagalmiem. Transportlīdzekļi joprojām drīkstēs šķērsot ielu krustojumos.

Autovadītāji, kuri ir iegādājušies pašvaldības maksas stāvvietu mēneša abonementu vai iedzīvotāja karti, automašīnu varēs novietot bez maksas blakus esošo ielu pašvaldības maksas stāvvietās.

Tirdzniecībai un gājējiem iela tiks nodota no 17.jūlija.

Pilsētas pašvaldība aicina esošos Tērbatas ielas uzņēmējus un citus tirgotājus piedalīties ielas aktivizācijā, lai kopīgiem spēkiem mazinātu pēckrīzes ekonomiskās un sociālās sekas un radītu drošu un atvērtu vidi pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Gan uz pašas ielas, gan Vidzemes tirgū plānots izveidot jaunas ielu tirdzniecības vietas.

SIA "Rīgas satiksme" uzdots slēgt 1.trolejbusa maršrutu, bet 316. ekspresbusa maršrutu virzienā uz Baznīcas ielu nodrošināt pa maršrutu līdz Merķeļa ielai un tālāk pa Brīvības bulvāri, Brīvības ielu, Dzirnavu ielu un tālāk pa pamatmaršrutu.

Izglītības, kultūras un sporta departamentam sadarbībā ar Rīgas Tūrisma attīstības biroju uzdots sagatavot kultūras programmu.

Tikmēr Mājokļu un vides departamentam uzdots izvietot papildu atkritumu tvertnes, sanitāros konteinerus, roku dezinfekcijas punktus un citus drošības elementus, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanu.

Arī citām pašvaldības iestādēm un departamentiem būs jāveic dažādi darbi, lai nodrošinātu ielas slēgšanu, tirgotājiem nepieciešamos materiālus, drošu pasākumu norisi, tīrību.

Uz augšu