P, 29.05.2023.

Pūce pārmet nepietiekami strauju lēmumu pieņemšanu labklājības līmeņa celšanā senioriem

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Evija Trifanova/LETA

Lēmumi, kas veicinātu labklājības līmeņa celšanu senioriem, varētu tikt pieņemti straujāk un mērķtiecīgāk, uzskata vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Kā informēja ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Agnese Vārpiņa, Pūce piedalīsies Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) valdes izbraukuma sēdē Talsos, lai pārrunātu senioriem aktuālos jautājumus.

Ministrs norāda, ka atbalsts senioriem ir svarīgs aspekts arī administratīvi teritoriālās reformas kontekstā. Pašvaldību reformas viens no pamatmērķiem ir rīkoties visu Latvijas iedzīvotāju interesēs, lai būtu iespēja saņemt kvalitatīvus pakalpojumus neatkarīgi no dzīvesvietas. Senioriem aktuālajiem veselības aprūpes un sociālās palīdzības pakalpojumiem jābūt kvalitatīviem un pieejamiem, par samērīgām izmaksām.

"Nepietiekama pensija, kvalitatīva un pieejama veselības aprūpe, vientulība un sociālā atstumtība ir lielākās problēmas, ar ko saskaras Latvijas seniori. To skaidri zinām ikviens, jo mums katram ģimenē ir seniori, kuri sastopas ar ļoti līdzīgiem, jau gadu gadiem sasāpējušiem jautājumiem. Tiem tiek meklēti konkrēti risinājumi. Protams, par jomu atbildīgie - gan tie, kam Labklājības ministrijas (LM) politiskā vadība uzticēta šobrīd, gan iepriekš - lēmumus varētu pieņemt arī straujāk un mērķtiecīgāk," saka Pūce.

Šodien Talsos notiks LPF valdes izbraukuma sēde, aģentūru LETA informēja LPF valdes priekšsēdētāja Aija Barča. Paredzēts, ka LPF valde izbraukuma sēdē uzklausīs un iztaujās Pūci un labklājības ministri Ramonu Petraviču (KPV LV).

"Ministrus iztaujāsim gan par administratīvi teritoriālo reformu, gan sociālās drošības sistēmu, tostarp piedāvājumu pensiju bāzes paaugstināšanai," sacīja Barča.

Jau ziņots, ka, reaģējot uz Satversmes tiesā ierosināto lietu, tiek piedāvāts celt vecuma pensijas bāzi līdz 163 eiro tagadējo 80 eiro vietā, pagājušajā nedēļā medijiem paziņoja Petraviča.

Savukārt personām ar trešās grupas invaliditāti šī atbalsta mehānisma bāzi piedāvāts celt līdz 163 eiro pašreizējo 80 eiro vietā. Tikmēr personām ar otrās grupas invaliditāti paredzēts palielināt pensijas līdz 228 eiro esošo 112 eiro vietā, kamēr pirmās - 260,80 eiro tagadējo 128 eiro vietā.

Labklājības ministrijas priekšlikumā ietilpst arī plāns celt personu ar trešās grupas invaliditāti kopš bērnības pensijas bāzi līdz 191 eiro esošo 122,69 eiro vietā, kā arī personu ar otrās grupas invaliditāti kopš bērnības pensijas līdz 267,40 eiro tagadējo 171,77 eiro. Tāpat paredzēts palielināt personu ar pirmās grupas invaliditāti kopš bērnības pensijas līdz 305,60 eiro, kas nodrošinātu 109,30 eiro pieaugumu relatīvi pret pašreizējo apmēru - 196,30 eiro.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais