Slovākija izraida trīs Krievijas diplomātus

Slovākijas un ES karogs, Bratislava.

FOTO: SAMUEL KUBANI / AFP

Slovākija pirmdien paziņoja, ka ir izraidījusi trīs Krievijas diplomātus par "nopietnu noziegumu", un vietējie mediji vēstīja par iespējamu saistību ar bijušā čečenu nemiernieka slepkavību Berlīnē pagājušajā gadā. 

"Es varu apstiprināt, ka ir pieņemts lēmums izraidīt Krievijas Federācijas vēstniecības Slovākijā trīs darbiniekus," paziņoja Ārlietu ministrijas Preses departamenta vadītājs Jurajs Tomaga.

"Saskaņā ar Slovākijas izlūkdienestu informāciju viņu darbības bija pretrunā ar Vīnes Konvenciju par diplomātiskajām attiecībām," sacīja Tomaga.

Viņš arī pateica, ka Slovākijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā izsniegta Šengenas vīza ir tikusi "nepareizi izmantota un ir izdarīts nopietns noziegums citas NATO un ES dalībvalsts teritorijā", bet nesniedza sīkākas detaļas. 

Krievija paziņoja, ka atbildēs uz tās diplomātu izraidīšanu "līdzīgā veidā" tuvāko dienu laikā.

Izraidītajiem diplomātiem ir jāatstāj Slovākija līdz nedēļas beigām.

Slovākijas laikraksts "Dennik N" ziņoja, ka Slovākijas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā pērn izsniedzis vīzas, kas ļāva iebraukt Eiropas Savienībā Krievijas pilsonim, kurš vēlāk tika turēts aizdomās par Gruzijas pilsoņa Zelimhana Hangošvili nošaušanu Mazajā Tīrgartena parkā Berlīnē. 

Vācijas policija drīz pēc slepkavības aizturēja aizdomās turēto. Prokurori apsūdzēja Krieviju šīs slepkavības pasūtīšanā, bet Maskava noraidīja šo apgalvojumu kā "nepamatotu". 

Pētnieciskās žurnālistikas vietne "Bellingcat" ziņoja, ka aizdomās turētais Vadims Krasikovs ir pasūtījuma slepkava, kas uzaudzis Kazahstānā un pēc tam pārcēlies uz Sibīriju. 

Uz augšu
Back