Asinsdonoriem noteiks antivielas pret Covid-19 infekcijas izraisītāju; varēs ziedot plazmu ārstēšanas metožu pētniecībai

Ilustratīvs attēls

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Valsts radusi iespēju visiem asins un asins komponentu donoriem papildu obligātajiem testiem noteikt antivielu esamību pret Covid-19 infekcijas izraisītāju, informēja Valsts asinsdonoru centrā (VADC).

Šāda iespēja tiks piedāvāta katram donoram. Testēšanas rezultāti tiks anonīmi nodoti Slimību kontroles un profilakses centram, lai vērtētu kopējās tendences un imunitātes līmeni donoru vidū.

Donorus, kuriem tiks konstatēts pietiekošs antivielu līmenis, VADC aicinās kļūt par konvalescentās (atveseļojošās) plazmas donoriem.

1

Konvalescentās plazmas izmantošana šobrīd tiek izskatīta kā viena no iespējamām ārstēšanas metodēm Covid-19 pacientiem ar smagu slimības gaitu. Šāda metode jau tiek pielietota vairākās valstīs un ir aktīvā pētījumu procesā, skaidroja centrā.

Vienlaikus VADC aicina Covid-19 pārslimojušos pacientus, ne ātrāk kā 28 dienas pēc laboratoriski apstiprināta negatīva Covid-19 testa, sazināties ar centru un pieteikties par konvalescentās plazmas donoriem, tādējādi sniedzot savu atbalstu iespējamo pacientu ārstēšanā.

Pieteikties iespējams, zvanot uz bezmaksas tālruni 80000003, katru darba dienu no plkst.8.30 līdz 17.

Uz augšu
Back