Aglonas svētku norisei 2021.gadā plāno piešķirt 208 787 eiro

LETA
Aglonas svētku norisei 2021.gadā plāno piešķirt 208 787 eiro
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Romas katoļu Rīgas metropolijas Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis vada jaunuzbūvētās Dieva žēlsirdības katoļu baznīcas Daugavpilī iesvētīšanas dievkalpojumu.
Romas katoļu Rīgas metropolijas Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis vada jaunuzbūvētās Dieva žēlsirdības katoļu baznīcas Daugavpilī iesvētīšanas dievkalpojumu. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Lai nodrošinātu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku rīkošanu 2021.gadā, no valsts budžeta būs nepieciešami 208 787 eiro, paredz uz nākamo valdības sēdi sagatavotais Tieslietu ministrijas rīkojuma projekts "Par valsts nozīmes pasākumu starptautiskas nozīmes svētvietā Aglonā un tā nodrošināšanas un drošības plānu 2021.gadam".

Svētki 2021.gadā notiks no 12.augusta līdz 15.augustam.

Tieslietu ministrijas izstrādātajā rīkojumā skaidrots, ka no šīs summas Iekšlietu ministrijai plānots novirzīt līdzekļus 52 707 eiro apmērā. No tiem 45 382 eiro nepieciešami ceļu satiksmes organizēšanai, personu un sabiedrības drošības garantēšanai un apsardzes veikšanai - atlīdzības samaksai 144 Valsts policijas darbiniekiem par dienesta pienākumu izpildi virs noteiktā laika un par darbu nakts laikā, kā arī degvielas iegādei 1009 litru apmērā 48 auto ekipāžām.

Atlikušie 7325 eiro no Iekšlietu ministrijai piešķiramās summas nepieciešami Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam atlīdzības samaksai par dienesta pienākumu izpildi virs noteiktā laika un par darbu nakts laikā, kā arī degvielas iegādei 70 litru apmērā un komandējuma izmaksu segšanai četriem darbiniekiem četrām dienām.

Veselības ministrijai svētku nodrošināšanai ir nepieciešami 84 604 eiro, tostarp neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai un koordinēšanai, kā arī dzeramā ūdens mikrobioloģiskajai un ķīmiskajai izmeklēšanai.

Savukārt Zemkopības ministrijai nepieciešami līdzekļi 1214 eiro apmērā, tostarp pārtikas uzņēmumu, kas nodrošina produktu mazumtirdzniecību un sabiedrisko ēdināšanu, uzraudzībai un kontrolei.

Tieslietu ministrijai paredzēts novirzīt 64 863 eiro, tostarp, lai nodrošinātu atkritumu konteineru nomu, sabiedriskās tualetes un nepārtrauktu elektroapgādi, tiešraidi, kā arī drošības un kārtības nodrošināšanai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais