Burovs: Būt opozīcijas deputātam būs, maigi sakot, garlaicīgi

Partijas "Gods kalpot Rīgai" Rīgas mēra amata kandidāts Oļegs Burovs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātu gaidīšanas pasākumā. FOTO: Edijs Pālens/

Būt opozīcijas deputātam būs, maigi sakot, garlaicīgi, svētdienas rītā, uzzinot pieticīgos partijas "Gods kalpot Rīgai" rezultātus, LTV "Rīta panorāmā" atzina partijas mēra amata kandidāts Oļegs Burovs.

Burovs atzina, ka četri mandāti, tāpat kā Latvijas Krievu savienībai un Jaunajai Konservatīvajai partijai, ir ārkārtīgi maz.

Ja saskaita kopā "Saskaņas" un GKR, kas vadīja domi vairāk nekā 10 gadus, sanāk, ka abas partijas kopā ieguvušas tikai 16 mandātus līdzšinējo 32 mandātu vietā.

"Tas ir liels zaudējums," sacīja Burovs, piekrītot, ka vēlētājs abām partijām "ielicis treknu divnieku".

"Domāju, ka tā ir maksa par kļūdām, kas pieļautas," sacīja politiķis, atsakoties komentēt konkrētus piemērus, vien atsaucoties uz medijos izskanējušajām ziņām par "30, 40 varbūt vēl vairāk skandāliem".

Burovs atzina, ka vēlēšanu rezultāti viņam bijusi mācība, proti, vairākus gadus strādājot izpildvarā, viņš visu esot darījis godīgi un ar labiem rezultātiem, saņēmis uzslavas un atzinību, cik labi viņam viss izdodas, bet kā politiķim viņam nākas atbildēt par visu – "Rīgas karti", atkritumiem un citām nebūšanām, par ko iepriekš neesot dzirdējis.

GKR mēra amata kandidāts sacīja, ka viņam nu 60 gadu vecumā sāksies jauna dzīve,

jo līdz šim viņš daudzus gadus darbojies Rīgas domē izpildvarā, nekādu uzņēmumu viņam neesot, un arī hobiju ne, jo visu laiku un enerģiju aizņēmis darbs.

"Būt domes deputātam opozīcijā, maigi sakot, būs nedaudz garlaicīgi," pārdomās dalījās Burovs, atzīstot, ka turpmāk nāksies domāt arī par materiālo pusi, jo labi zinot, cik liela ir deputāta alga.

Tiesa, viņš solījās opozīcijā strādāt konstruktīvi, ne tikai nodarboties ar kritiku.

"Nav tā, ka Rīga visa pilna ar bedrēm un brūk," uzskata Burovs.

Vaicāts par to, kam būtu jāuztic Rīgas atslēgas, Burovs pauda viedokli, ka mēra amats pienāktos Ķirsim, jo "Attīstībai/Par!"/Progresīvie apvieno četras partijas, tāpēc būtu jāvērtē, kāds ir vēlētāju atbalsts tieši Staķim.

Kā ziņots, Rīgas domē ir iekļuvuši septiņi politiskie spēki. AP/P saraksts tiks pie 18 deputātu mandātiem, "Saskaņa" iegūs 12 domnieku krēslus, JV - desmit, "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības (NA/LRA) apvienotais saraksts - septiņus, "Gods kalpot Rīgai" (GKR) - piecus, bet Latvijas Krievu savienība (LKS) un Jaunā konservatīvā partija (JKP) - katra pa četrām deputātu vietām.

Pašlaik apkopotie dati liecina, ka par AP/P nobalsojuši 26,16% vēlētāju, par "Saskaņu" - 16,89%, bet par JV - 15,24%. Tālāk seko NA/LRA apvienotais saraksts - 9,64%, GKR - 7,72%, LKS - 6,52% - un JKP - 6,39%.

Uz augšu
Back