S, 24.09.2022.

Kokins atvainojas par kļūdām RD ārkārtas vēlēšanās

TVNET/LETA
Kokins atvainojas par kļūdām RD ārkārtas vēlēšanās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Rīgas vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins
Rīgas vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins Foto: Zane Bitere/LETA

 Šodien Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēdē Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins atvainojās vēlētājiem par galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās pieļautajām kļūdām.

"Es atvainojos visiem, kuri nevarēja nobalsot," teica Kokins. Viņš atzina, ka pieļautās kļūdas ir Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas vaina.

Taču vēlēšanu iecirkņu vadītāju un darbinieku aizstāvībai, viņš norādīja, ka šīs vēlēšana bijušas ļoti atšķirīgas no iepriekšējām, jo tika pieņemts atsevišķs likums, kurā bija daudz jaunievedumu, kuru iepriekšējās vēlēšanās nebija.

Likumā tika noteikts pagarinātais darbalaiks, datu apmaiņa mājas vizītēs u.c. Tas padarījis šo procesu sarežģītāku. Ja vēl ņem vērā Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, tad var secināt, ka iecirkņu vadītājiem un darbiniekiem bija pilnas rokas darba un varēja visam neizsekot līdzi, teica Kokins.

"Ja vilcienam tiek uzkrauta pārāk liela krava un tas brauc pārāk ātri, tad katastrofā nevajadzētu vainot pārmijnieku," teicas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs. 

Kokins arī skaidroja, ka kopumā astoņiem cilvēkiem, kas iepriekš tam bija pieteikušies, netika nodrošināta iespēja nobalsot mājās. Viņš teica, ka kopumā tika saņemtas deviņas sūdzības, bet ņemot vērā, ka pie viena no sūdzību iesniedzējiem, vēlēšanu iecirkņa darbinieki paguva atbraukt, bez iespējas nobalsot, palikuši astoņi cilvēki.

Jau ziņots, ka šodien notiek CVK sēde, kurā plānots izskatīt saņemtos iesniegumus par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem. Sūdzības iesniegtas gan par neapzīmogotām vēlēšanu aploksnēm, gan par to, ka atsevišķiem cilvēkiem netika nodrošināta iespēja nobalsot mājās.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu