Novadu reforma: arī Ozolnieki vērsīsies Satversmes tiesā

TVNET/LETA
Novadu reforma: arī Ozolnieki vērsīsies Satversmes tiesā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ozlonieku novada dome
Ozlonieku novada dome Foto: Google Maps

Arī Ozolnieku novada pašvaldība, līdzīgi kā vairākas citas vietvaras, izskata iespēju vērsties Satversmes tiesā (ST) saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, informē novada domē.

Jautājumu bija plānots skatīt aizvadītajā domes sēdē. Taču lēmums netika pieņemts, lai domnieki varētu iepazīties ar pieteikuma saturu. Jautājumu nolemts izskatīt ārkārtas domes sēdē.

Lai arī Ozolnieku novada domē ir sagatavots un deputātu apspriešanai nodots pieteikums ST, lai Ozolniekus saglabātu kā patstāvīgu vienību Latvijas novadu kartē, "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums", kas paredz Ozolnieku novada apvienošanu ar Jelgavas novadu, stājies spēkā, un līdz tiesas sprieduma paziņošanai pašvaldībām jāpilda tā prasības.

Jau ziņots, ka ST ierosinātas vairākas lietas saistībā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu.

Lietas ierosinātas par Mazsalacas novada pievienošanu Valmieras novadam, Iecavas pilsētas un Iecavas pagasta pievienošanu Bauskas novadam, kā arī par Murmastienes pagasta, Varakļānu pagasta un Varakļānu pilsētas pievienošanu Rēzeknes novadam.

Tāpat ierosinātas lietas par Salas pagasta un Sēlpils pagasta pievienošanu Jēkabpils novadam, Carnikavas pagasta pievienošanu Ādažu novadam, kā arī par Vangažu pievienošanu Ropažu novadam un Inčukalna pagasta pievienošanu Siguldas novadam.

Arī vairākas citas pašvaldības izteikušas gatavību vērsties ST pret administratīvi teritoriālo reformu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu