S, 10.06.2023.

Domburs: Arī ar diplomu var halturēt uz urrā

Egoiste
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: VALDIS KAULINS / VALDIS KAULINS

Raidījumā “Rezervēts” uz žurnālista Armanda Tripāna tiešajiem un atklātajiem jautājumiem bija gatavs atbildēt viņa kolēģis - žurnālists Jānis Domburs. 

Viņš bez specializētas izglītības pelnīti uzskatāms par vienu no labākajiem profesionāļiem savā jomā un kopš deviņdesmito gadu barikādēm palicis uzticīgi “sēžam” savas profesijas ierakumos.  

Uz jautājumu, kā iespējams 30 gadus darboties žurnālistikas jomā bez attiecīga diploma, Domburs atbildēs lakoniski:  “Tā, kā es strādāju.”

Tāpat viņš pastāstīs, ka studijas sācis 90. gadu vasarā, kas Latvijas vēsturē iezīmējusies ar valstiski nozīmīgiem notikumiem. Līdzās žurnālistikas studijām Filoloģijas fakultātē viņš sācis darbu tolaik populārākajā laikrakstā “Atmoda”.

“Ir pirmā sesija, ārā ir barikādes un plosās OMON. Un tev ir jāliek antīkās literatūras vēsture. Un tu saproti, ka tu to nedarīsi – ka tu būsi tai Doma laukumā un visās pārējās vietās.

Tā bija izvēle starp to realitāti, kas jau bija uz galda, un diplomu, kas tai brīdi nebija nevienam vajadzīgs,” raidījumā pastāsta Jānis Domburs.

Foto: VALDIS KAULINS / VALDIS KAULINS

Viņš arī atklāti saka: “Ir jāizšķir divi jēdzieni - izglītība un izglītotība. Nav tā, ka es neko nelasu, nav tā, ka es nesekoju aktualitātēm un neizglītojos. Esmu to visu dzīvi darījis,” piebilstot, ka arī viņa kolēģu vidū diemžēl ir “halturētājžurnālisti un ir tādi, kas izdara mājas darbu. Līdz ar to var ar diplomu halturēt uz urrā.”

Domburs ir pierādījis, ka viņu nesalauž ne draudi, ne slepeni mājieni. Viņš atrod ceļu pie visiem, Haritonova, Repšes, oligarhiem, blēžiem, un liek kritiski domāt vienkāršiem cilvēkiem laukos. Viņš ir prasīgs un it visur meklē dziļumu un dramaturģiju. 

Armanda Tripāna sarunu raidījums “Rezervēts” trešdienās plkst. 22:00 kanālā 360TV "Savējo trešdienās".

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu