Lukašenko kļuvis par divkārtēju "Ig Nobel" balvas ieguvēju (8)

LETA/DW
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Reuters/ScanPix

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko kļuvis par divkārtēju "Ig Nobel" balvas ieguvēju, kuras tiek piešķirtas par dīvainākajiem zinātniskajiem atklājumiem.

Hārvarda Universitātes pasniegto "Ig Nobel" balvu mērķis ir "slavināt neparasto, godināt bagāto iztēli - un vairot cilvēku interesi par zinātni, medicīnu un tehnoloģijām". Šogad balvas tika piešķirtas 30.reizi, taču ceremonija pirmo reizi notika tikai tiešsaistē.

Šogad par laureātiem medicīniskās izglītības jomā kļuvuši deviņu valstu prezidenti, tostarp Lukašenko, Krievijas prezidents Vladimirs Putins un ASV prezidents Donalds Tramps.

Kā teikts pasākuma organizatoru paziņojumā, balva tiek piešķirta Baltkrievijas, Krievijas, ASV, Brazīlijas, Lielbritānijas, Indijas, Meksikas, Turcijas un Turkmenistānas līderiem "par Covid-19 pandēmijas izmantošanu, lai iemācītu pasauli, ka politiķi var spēcīgāk ietekmēt dzīvību un nāvi nekā zinātnieki un ārsti".

Visi šo valstu līderi bija noraidījuši koronavīrusa pandēmijas nopietnību.

Lukašenko 2013.gadā saņēma "Ig Nobel" miera balvu par aizliegumu publiski aplaudēt un par tās saņēmēju kļuva arī Baltkrievijas milicija, kas par neatļauto aplaudēšanu aizturēja vīrieti ar vienu roku.

Citās kategorijās zinātnieki no Kanādas un ASV ieguva psiholoģijas balvu par savu metodi, lai identificētu narcisus pēc viņu uzacīm.

Entomoloģijas balva tika piešķirta amerikāņu zinātniekam par viņa pierādījumu apkopojumu, ka entomologi (zinātnieki, kas pēta insektus), baidās no zirnekļiem.

Miera balva piešķirta Indijas un Pakistānas valdībām, kuru diplomāti nemitīgi zvanīja naktīs viens otram pie durvīm un pēc tam aizbēga.

Akustikas balva piešķirta Austrijas, Zviedrijas, Japānas, ASV un Šveices zinātnieku kolektīvam, kuri ievietoja kamerā krokodilu un piepildīja tvertni ar hēliju, lai pētītu reptiļa balss tembra izmaiņas.

Ekonomikas balva piešķirta par mēģinājumiem noteikt saikni starp ienākumu nevienlīdzību dažādās pasaules valstīs un vidējo kaislīgu "franču" skūpstu daudzumu.

Savukārt balva menedžmenta jomā piešķirta piecu algotu ķīniešu slepkavu grupai, kuri nozieguma izpildi nodeva viens otram, kā rezultātā upuris necieta.

Fizikas balvu saņēmuši ukraiņu izcelsmes Austrālijas zinātnieki par eksperimentu, lai noteiktu, kas notiek ar dzīvu zemes tārpu augstas frekvences vibrācijas laikā.

Komentāri (8)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais