Izsolē iespējams nopirkt "krājbankietim" Bondaram piederošu auto un ieročus

TVNET/LETA
Izsolē iespējams nopirkt "krājbankietim" Bondaram piederošu auto un ieročus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
Foto: Zane Bitere/LETA

Izsolēs piedāvā iegādāties likvidējamās "Latvijas krājbankas" bijušajam valdes loceklim, pašreizējam Saeimas deputātam Mārtiņam Bondaram (AP) piederošu apvidus automašīnu un šaujamieročus, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē.

Tiesu izpildītāja Mārča Midega rīkotajā izsolē iespējams iegādāties Bondaram piederošo karabīni "Sauer Select 90". Izsoles sākumcena ir 1200 eiro. Tāpat iespējams iegādāties Bondaram piederošo stobru "Blaser R93", kura sākumcena ir 650 eiro, kā arī uz 1300 eiro vērtu bisi "Blaser Luxus BBF95".

Tāpat interesentiem iespējams iegādāties Bondaram piederošo automašīnu "Mercedes Benz ML 350", kuras izsoles sākumcena ir 5800 eiro.

Interesenti var iegādāties arī bijušajam "Latvijas krājbankas" valdes loceklim Dzintaram Pelcbergam piederošu motociklu "BMW K1200LT", kura izsoles sākumcena ir 1700 eiro. Tāpat izsolē var iegādāties bijušās bankas valdes locekles Ilzes Bagatskas automašīnu "Nissan Note", kuras sākumcena ir 1200 eiro.

Izsoles noslēgums paredzēts 13.oktobrī.

Jau ziņots, ka iepriekš sākusies izsole, kurā piedāvā iegādāties Bondaram un bijušajai "Latvijas krājbankas" valdes loceklei Svetlanai Ovčiņņikovai piederošus nekustamos īpašumus.

Tāpat vēstīts, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2017.gada jūnijā nosprieda solidāri piedzīt 15 miljonus eiro no septiņiem "Latvijas krājbankas" bijušajiem valdes locekļiem, kuri bez pietiekama saimnieciska pamatojuma esot izsnieguši vairākus aizdevumus Seišelu salās un Kiprā reģistrētām komercsabiedrībām un pārņēmuši to nodrošinājumus.

Pirmās instances tiesas spriedums tika pārsūdzēts, un lieta nonāca Rīgas apgabaltiesā, kas atstāja spēkā pirmās instances tiesas spriedumu.

Senāta Civillietu departaments 2020.gada aprīļa beigās atteicās ierosināt kasācijas tiesvedību par Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apmierināta administratora "KPMG Baltics" prasība pret bijušajiem Latvijas krājbankas valdes locekļiem par 15 366 981 eiro solidāru piedziņu. Līdz ar to Rīgas apgabaltiesas spriedums ir stājies spēkā.

Lietā kā atbildētāji ir septiņi likvidējamās "Latvijas krājbankas" bijušie valdes locekļi - Ivars Priedītis, Bondars, Dzintars Pelcbergs, Mārtiņš Zalāns, Andrejs Surmačs, Ilze Bagatska un Ovčiņņikova. "TV3" ziņas pērn janvārī vēstīja, ka tiesa ir apķīlājusi Bondara īpašumus un bankas kontus, lai varētu no viņa piedzīt zaudējumus šajā lietā.

"Latvijas krājbankas" bijušais valdes priekšsēdētājs Priedītis savu vainu civillietā par solidāru 15 miljonu eiro piedziņu no septiņiem bijušajiem "Latvijas krājbankas" valdes locekļiem neatzīst. Viņš aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka šāds tiesas lēmums rada precedentu, lai jebkuras bankas jebkuru esošo vai bijušo valdes locekli varētu padarīt maksātnespējīgu.

Tikmēr Bondars tiesas procesu par līdzekļu piedziņu saistībā ar "Latvijas krājbankas" izsniegtajiem kredītiem iepriekš nodēvēja par politisku vēršanos pret viņu.

Tāpat vēstīts, ka 2011.gada nogalē "Latvijas krājbankā" tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23.decembrī Rīgas apgabaltiesa "Latvijas krājbanku" pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolēma apturēt visu "Latvijas krājbankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu.

"Latvijas krājbankas" kriminālprocesā aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā tika turēts bijušais bankas prezidents Priedītis, bankas līdzīpašnieks Vladimirs Antonovs, kā arī bijušie bankas valdes locekļi Pelcbergs un Zalāns. Šajā kriminālprocesā izmeklētāji 2011.gadā aizturēja arī Ovčiņņikovu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu