O, 26.09.2023.

Par teju miljona eiro piesavināšanos tiesās divus mobilo telefonu tirgoņus

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Telefons. Ilustratīvs attēls.
Telefons. Ilustratīvs attēls. Foto: Unsplash

Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas divas personas par gandrīz viena miljona eiro piesavināšanos, internetā tirgojot mobilos telefonus, informēja prokuratūrā.

Saskaņā ar apsūdzībā minēto abas personas, no kurām vīrietis bija uzņēmuma vienīgais valdes loceklis, laikā no 2016.gada jūlija līdz 2016.gada septembrim, reģistrēja uzņēmumu interneta platformās "IPT" un "GSM Exchange", kurās piedāvāja iegādāties mobilos telefonus un veica darījumus ar Itālijā, Nīderlandē, Beļģijā un citās valstīs reģistrētiem uzņēmumiem.

Lai sazinātos ar uzņēmuma piedāvājumā ieinteresētajiem klientiem, apsūdzētā persona izmantoja lietojumprogrammu "Skype", kā arī sazinājās telefoniski un ar e-pastu starpniecību. Apsūdzētie par saņemto priekšapmaksu preces nepiegādāja vai piegādāja tikai daļēji. Tādā veidā apsūdzētie piesavinājās dažādas summas robežās no 15 000 eiro līdz pat 189 308 eiro.

Kopumā dažādiem uzņēmumiem tika nodarīti materiālie zaudējumi gandrīz viena miljona eiro apmērā.

Bez tam apsūdzētās personas, nolūkā slēpt naudas izcelsmi, mainīja finanšu līdzekļu 521 322 eiro apmērā piederību, pārskaitot tos dažādiem ārvalstu uzņēmumiem, kā arī mēģināja mainīt 368 687 eiro piederību.

Lieta nodota Rīgas rajona tiesai.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais