Animācijas filmas "Mans mīļākais karš" zīmēto, bet īsto spēkratu noslēpums

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Starptautisku atzinību guvušajā animācijas filmā "Mans mīļākais karš" nozīmīgu lomu spēlē dažādi transportlīdzekļi. Izrādās, ka tiem reālajā dzīvē reiz bijuši arī reāli prototipi, kam katram ir kāds stāsts.

"Mans mīļākais karš" balstās Ilzes bērnības atmiņās par pieaugšanu Kurzemes pusē absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Pirms pirmizrādes Latvijā šī gada rudenī animācijas filma jau guvusi pasaules kritiķu atzinību – "Mans mīļākais karš" šovasar atzīts par labāko konkursa programmā "Contrechamp" Eiropas lielākajā animācijas festivālā Ansī.

Tā kā šī ir filma ar road movie elementiem, Ātruma cilts vadītājs Pauls Timrots aicinājis Ilzi Burkovsku-Jakobsenu uz sarunu, lai uzzinātu vairāk par filmiņā redzamo spēkratu nozīmi viņas dzīvesstāstā.

Foto: Ekrānuzņēmums no video

Animācijas filma ir tapusi desmit gadu laikā, piemeklējot laikmetam un videi atbilstošus elementus, tostarp braucamrīkus – autobusu, traktoru ar riteņiem un ģimenes automašīnas. Tā kā fotogrāfiju vai citu arhīva liecību par šo vēstures posmu nav bijis, filmas radošā komanda veikusi izpēti un konsultējusies ar šo laiku piedzīvojušajiem ģimenes locekļiem, lai detaļas būtu precīzas.

Braucamrīkiem ir bijusi liela loma Ilzes dzīvē – režisore dalīsies stāstā, kā tikt pie jauna "Moskviča", noorganizēt regulāru autobusu satiksmi uz Alsungu un kāds sakars senā suitu ceļa rallija trasei ar tautas mīlestību. Ko nozīmē ģimenes auto numurs ĻUB un kāpēc drošības jostu neesamība tēva jaunajā "Žigulī" ir režisores dzīvē liktenīga tēma, noskaidrosim jaunajā radījuma sērijā.

Raksts tapis sadarbībā ar LMT viedtelevīziju.
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu