Sarūk to iedzīvotāju skaits, kuri diennaktī izdzer ieteicamo ūdens devu

Avots. Ilustratīvs foto FOTO: Shutterstock

Piecu gadu laikā par 12% samazinājies to iedzīvotāju skaits, kuri diennaktī izdzer pietiekami daudz ūdens, liecina jaunākais "Mana Aptieka un Apotheka Veselības indekss".

Kā informēja "Apotheka" komunikācijas vadītāja Inga Cīrule, eksperti uzsver, ka, tuvojoties ziemai, cilvēkiem jāpievērš īpaša uzmanība dienā uzņemtā šķidruma daudzumam, jo tas nepieciešams ne vien normālai organisma funkcionēšanai, bet arī var būtiski palīdzēt stiprināt imunitāti.

Nedaudz vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju diennaktī neizdzer pietiekami daudz ūdens. Starp retākajiem ūdens patērētājiem ir vīrieši - 62%, un cilvēki ar neveselīgu dzīvesveidu - 71%. Savukārt sievietes un cilvēki ar veselīgu dzīvesveidu ūdeni nepietiekamā daudzumā patērē attiecīgi 50% un 49%.

Kā norāda aptieku tīkla "Apotheka" sertificētā farmaceite Amanda Ozoliņa, pirms pieciem gadiem pētījuma rezultāti liecināja, ka vairāk nekā 50% Latvijas iedzīvotāju diennaktī izdzer vismaz 1 līdz 1,5 litrus ūdens, tikmēr šogad šis skaitlis jau ir mazāks - vien 44%. 

Kā norāda eksperti, gada aukstajos mēnešos cilvēki mēdz ģērbties vairākos slāņos, ietīties segās un atrasties apsildītās telpās. Šāda mākslīgi apsildīta vide var izraisīt tā saucamo ziemas dehidratāciju, kuru ir grūtāk pamanīt, jo cilvēki mazāk svīst, kas ir galvenais dehidratācijas rādītājs vasarā.

Aukstajā laikā cilvēka ķermenis mitrumu zaudē arī citos veidos, piemēram, ar mutes un deguna izelpu, ko vislabāk var redzēt tieši ziemā. Turklāt būtiski atcerēties dzert ūdeni arī tad, ja to negribas - slāpju neesamība automātiski nenozīmē to, ka ķermenis ir saņēmis pietiekami daudz ūdens.

Uz augšu
Back