Stājas spēkā stingrāki pulcēšanās ierobežojumi

FOTO: Evija Trifanova/LETA

No šodienas privātos pasākumos maksimālais cilvēku skaita limits tiek samazināts līdz desmit personām, kamēr publiskos pasākumos - līdz 300 personām, paredz valdības lēmums.

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība lēma līdz ar citiem jauniem ierobežojumiem samazināt pasākumu pieļaujamo cilvēku pulcēšanās skaitu, tostarp nosakot, ka no šodienas privātos un publiskos pasākumos pulcēšanās skaitā vairs nebūs atšķirības starp iekštelpām un ārtelpām.

Turpmāk privātos pasākumos gan iekštelpās, gan ārtelpās drīkstēs vienkopus pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēki. Savukārt publiskos pasākumos kopā drīkstēs būt ne vairāk kā 300 cilvēki gan iekštelpās, gan ārpus telpām. Līdz šim publisku pasākumu vai saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietās iekštelpās drīkstēja pulcēties līdz 300 cilvēki, bet ārtelpās - līdz 1000 cilvēki.

Kā uzsver Veselības ministrijā, tā kā Covid-19 strauji izplatās ģimenes un draugu lokā, iedzīvotājiem

jāizvērtē vajadzību rīkot pasākumus, kuros pulcējas cilvēki ārpus to "sociālā burbuļa".

Turklāt, tāpat kā līdz šim, publiskās vietās iekštelpās, tai skaitā īrētās telpās, pasākumos cilvēkiem ir jābūt fiksētās, personalizētās sēdvietās un jāvalkā sejas maska, kā arī pasākumiem jānotiek, apmeklētāju skaitam nepārsniedzot 50% telpas kapacitāti.

Arī ārtelpās, pulcējoties ne vairāk kā 300 cilvēkiem, nedrīkst pārsniegt 50% ārtelpas kapacitāti, kā arī jānodrošina vajadzīgā distance starp apmeklētājiem.

Veselības ministrija aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskus pasākumus,

uzsverot, ka vietās, kur pulcējas daudz cilvēku, ir lielāks risks inficēties.

Uz augšu
Back